AltcoinAnaliz

Altcoinler Hakkında Değerlendirme – Altcoinleri 2020’de Ne Bekliyor? – ETH, XRP

2020 yılında kripto para birimlerini ne bekliyor? Altcoinler ne görecek, kim ne kazanacak?

2020 yılından tek isteği Bitcoin fiyatının artması olanlar burada mı? Evet, buradalar. Bu yazıyı okuyan birçok kişinin 2020 yılından beklentisi Milli Piyango ikramiyesinin kendisine çıkmasından daha çok kripto paraların yükselmesi. Zira kripto para birimlerinin yükselmesi ihtimali Milli Piyango çıkma ihtimaline göre çok daha fazla. Milli Piyango sadece birkaç kişiyi ekonomik olarak güçlendirecek, kripto paraların yükselişi ve rekoru ise binlerce yatırımcının istediği Porsche, Ferrari marka araçlarına kavuşmalarını sağlayabilecek güçte.

Bu olmadı mı? Oldu. Gelir durumu kötü olan ve binlerce doların hesabını yapan ilk kripto para birimi yatırımcıları bugün kripto paraları aklına bile getirmeden lüks ve zenginlik içerisinde olan yaşamlarına devam ediyor ve kendilerini de öyle bir gizliyorlar ki kimse onlardan haber alamıyor. Olması gerekeni yapıyorlar, kazandılar şimdi ise keyif sürme sürecindeler.

Peki ya geride kalanlar, kazanç bekleyenler 2020’de neler görecek?

2020’den beklentinizi rekor düzeyde tutmayın!

2020 yılından beklentinizi özellikle altcoinler için rekor düzeyde tutarsanız hüsrana uğrayabilirsiniz. Eğer ki 2020 yılının sizin için zengin olacağınız bir yıl olacağını bekliyor ama bunun kripto para birimlerinin rekor kırması sayesinde olabileceğini düşünüyor ise bugünden bu beklentinizin çok büyük bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalabileceğini ifade edelim.

2020 yılında rekor yerine daha iyi fiyat seviyelerinin görülebilmesi mümkün. Ancak bu da büyük oranda kazançlara işaret eden bir yükseliş olmayabilir. Çoğu yatırımcı beklentisinin daha yüksek olduğunu belirtiyor olsa da 2020 yılında altcoin yatırımcıları isteklerini yine bulamayabilirler.

Hangi altcoin 2020’de daha çok kazandırır?

2020 yılında en çok kazandıracak olan altcoin yine adı pek kimsenin bilmediği altcoinler arasından çıkacaktır. Bunları bilmek önceden pek fazla mümkün olmuyor. Ama ilk 10 arasından beklenti ve seçim içerisinde iseniz her zaman için ETH’nin ilk sırada tercihiniz olması gerektiğini söylemeden duramayız.

Ethereum tercih edilebilir ve 2020 yılı için en büyük ve en temel yükseliş beklentisinin Ethereum’da olduğunu unutmamak gerekiyor.

Unutmamak gerekir ki birçok uzmana göre 2020 ve ilerleyen yıllarda piyasadaki altcoinlerin yüzde 99’u yok olacak. Bu yüzden altcoin yatırımı yaparken de güvenilir altcoinlere yatırım yapılması öneriliyor.

Kısa vadeli altcoin yatırımı 2020’de kazandıracak mı?

2020 yılında kısa vadeli altcoin yatırımının kazanç getirmesi mümkün olabileceği gibi Ethereum’dan Haziran’a doğru 240 doların üzerinde bir fiyata sahip olabileceği hatta 500 doları geçebileceğine dair bazı iddialar yok değil. Orta ve kısa vadeli bir yatırım kararında her zaman için doğru karar vermek en önemlisi olacaktır.

Bitcoin’in Fiyatı Altcoinler Üzerinde Ne Kadar Etkili?

Bu sorunun cevabı “doğrudan etkili” şeklinde olabilir. Zira yüzde 69 seviyelerine kadar yükselen BTC hakimiyeti şu anda piyasayı domine ediyor. Bu demek oluyor ki 192 milyar dolarlık kripto para piyasasının tüm parasının yüzde 69’u Bitcoin’de ve diğer bütün para geri kalan 2000’den fazla altcoine yayılmış durumda.

Her yükseliş ve düşüş döneminde tüm altcoinlerin BTC ile hareket ettiği daha önce yüzlerce kez şahit olunmuş bir durum. Bu yüzden BTC hakimiyeti yüzde 45 – 50 seviyelerine inmeden altcoinlerin BTC’den aykırı bir şekilde ralli mevsimine girmesi son derece zor.

Mayıs ayındaki Bitcoin halving olayı gerçekleştikten sonra BTC’de ciddi bir gerileme dönemi bekleniyor (halving dönemine kadar fiyatlanma olursa kar satışı olacağı için). Bu gerilemeden sonra haziran ayından sonra da altcoinlerin ralli dönemine başlayabileceği tahmin ediliyor. Her ne kadar şu zamandan bu tahminleri yapmak imkansıza yakın olsa da çoğu uzman bu görüşte.

Altcoin aldım 2020 sonunu mu beklemeliyim?

Hayır. 2020 yılı içerisinde eğer ki altcoin fiyatında büyük bir yükseliş olursa hemen beklemeden satmak en yüksek kazancı elde etmek açısından çok önemli olabilir. Yatırım yaparken her zaman bir hedef belirlenmeli ve bu hedef gerçekleştiğinde eldeki malın satılması en doğru hamle olacaktır.

En güvenilir altcoin 2020’de hangisi olacak?

Piyasa hacmi en güçlü olan altcoin olan Ethereum yine 2020 yılında en güçlü altcoin olarak kalabilir ve geleceğini 1. sıraya taşıyamayacak olsa da diğer altcoinlerden daha güvenilir olduğu kesin. Ayrıca çoğu altcoinin de ETH ağını kullandığını unutmamak gerek.

Öte yandan XRP her ne kadar 2. en büyük altcoin olsa bile son yaşadığı sıkıntılı dönemlerden sonra birçok analist XRP fiyatının geleceğine olumlu bakmıyor.

İlgili Haber
2019 Bitcoin Değerlendirmesi - 2020'de BTC'yi Neler Bekliyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu