AltcoinHaberler

Altcoinler Koptu Gidiyor: Bitcoin SV, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum’dan Sert Yükseliş

Altcoinler ciddi şekilde yükseliyor. Altcoin boğası başladı mı?

Bitcoin’in yükselmesi ile beraber yükselişe geçen altcoinler iyi bir gün geçiriyor. Öyle ki son dönemde yüzde 69 seviyelerine kadar yükselen BTC hakimiyetinin yüzde 67,5 seviyelerine kadar gerilediği görülürken bu durumda altcoinlere bir para girişi olduğu anlaşılmış oldu.

Genel olarak ilk 20 kripto para ciddi şekilde yükseliş yaşarken en dikkat çeken altcoinler; Bitcoin SV, Litecoin, Bitcoin Cash, EOS ve Ethereum oldu. Gün içerisinde yüzde 53’lere kadar yükseliş yaşayan altcoinler BTC karşısında değer kazandı.

Her zaman Bitcoin ile beraber hareket eden altcoinler uzun zamandan sonra genel olarak ilk defa BTC karşısında değer kazanmış oldu. Bu dönemde BTC hakimiyetinin azalması dikkatlerden kaçmazken yatırımcıların kafasında “acaba altcoin boğası başladı mı?” şeklinde sorular oluştu.

Uzmanlara göre her ne kadar atcoinler bugün BTC karşısında değer kazansa da piyasadaki yüzde 67,5’lik BTC hakimiyeti hala çok yüksek ve bu oran yüzde 40 ila 45 seviyelerine düşmeden ciddi bir altcoin boğa mevsiminin başlaması çok zor.

Öte yandan Bitcoin’in 9000 doları geçmesi durumunda altcoinlerin de daha fazla artması bekleniyor.

Kripto para fiyatlarını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Kripto Para Fiyatları

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu