Kripto HaberleriAltcoinAltcoinler'de Deprem: Yüzde 10 Oranında Kayıplar Yaşanıyor ETH, XRP, BCH, LTC...

Altcoinler’de Deprem: Yüzde 10 Oranında Kayıplar Yaşanıyor ETH, XRP, BCH, LTC…

Takip et

Bitcoin‘in 11.000 dolar seviyesinin altına gerilemesinden sonra en yıkıcı etki altcoinler üzerinde oldu. An itibarı ile 10.400 seviyelerinde işlem gören BTC, büyük küçük bütün altcoinler üzerinde ciddi etkiler bıraktı.

Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda 14.000 dolar seviyelerine kadar hızlı bir şekilde çıkması sonrasında yatırımcılar altcoinlere gözlerini çevirdi. Zira 2017’nin Aralık ayında BTC’nin zirve yapmasından sonra altcoinlerde ciddi ralliler başlamış ve çoğu altcoin BTC’den çok daha fazla kazanç getirmişti.

Ancak bu son yükselişlerde BTC artsa da azalsa da altcoinler yükselmiyor aksine düşüyor. Bunun neden bu şekilde olduğunu yazımızda detaylı şekilde paylaşmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin'deki Artış Altcoinlere Neden Etki Etmiyor? Piyasa Değerlendirmesi
İlgili Haber
Altcoinler Neden İlgi Görmüyor? - Altcoin Fiyatlarını Yükseltecek Hamle Nedir?

BTC’nin bugün yüzde 9 seviyelerinde düşüşünden ve 11.000 dolar seviyesinin altına gerilemesinden sonra altcoinler de bir o kadar geriledi.

An itibarı ile, Ethereum yüzde 13 düşüşle 236 dolar,
XRP yüzde 8 düşüşle 0,30 dolar,
Litecoin yüzde 12 düşüşle 90 dolar,
Bitcoin Cash yüzde 11 düşüşle 310 dolar

seviyelerinde işlem görüyor.

BTC’nin piyasa hakimiyeti ise yüzde 65.4 seviyelerine ulaşmış durumda. Çoğu analist 2018 senenin sonunda altcoinlerin geleceği için tahminlerde bulunmuştu. Bu tahminler “yakın zamanda gerekli talebi bulamayan altcoinlerin çoğu piyasadan silinecek ve bu etki BTC rallisi için hızlandırıcı bir etki yaşatacak.” yönündeydi. Bugün yüzde 65.4 seviyelerine ulaşan BTC hakimiyeti ve ciddi değer kayıpları yaşayan altcoinler sonrasında bu öngörünün gerçekleşme ihtimalinin arttığını görüyoruz.

Piyasada özellikle başlıca altcoinler teknolojisini ve faydasını kanıtlamış durumda. Fakat fazla bilinmeyen ve sayısı oldukça fazla olan birçok altcoin bu süreçte piyasadan yok olabilir.

Ayrıca BTC hakimiyeti bu kadar yüksek seviyelerde iken altcoinlerin ciddi şekilde yükselmesi beklenmiyor. Uzmanlara göre BTC hakimiyetinde yüzde 40-45 seviyeleri görülürse o zaman altcoin rallisi başlayabilir. An itibarı ile kripto para piyasasındaki en güvenli liman hiç şüphesiz her zaman olduğu gibi Bitcoin.

Tüm kripto para verilerine anlık bu adresten bulabilirsiniz: Kripto Para Piyasası

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları