AnalizBitcoin

Analist Uyardı: “BTC’nin Olumlu Gidişatı Uzun Sürmeyecek!”

"Çünkü BTC bunu hep yapıyor." diyen analist, gerekçelerini sıraladı.

Net bir tahminde bulunmak istemese de yatırımcıları Bitcoin’in mevcut olumlu gidişatının kısa soluklu olacağı konusunda uyaran kripto analisti Sven Henrich’e göre Bitcoin’in şu anki boğa senaryosunu daha önce de defalarca izledik.

Hatırlanacak olursa lider kripto para birimi 17 Ağustos 2020’de 12.469 dolara yükselmiş ancak bir ay geçmeden düşüşe geçerek neredeyse yüzde 20’lik bir değer kaybı yaşamıştı.

Aynı durum 7 Ağustos 2019’da da yaşanmış, BTC 12.357 dolarla zirve yapmışken kısa süre sonra yine düşüş trendine girmişti. Aynı senaryo 2018’de de görülmüştü.

Henrich’e göre aynı döngü Bitcoin için hala devam ediyor.  15 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesi olan 40.927 dolara yükselmesinin ardından an itibarı ile 39.600 doların altında işlem görmekte olan lider kripto para birimi 40 bin dolarlık direnç seviyesini test etmeyi sürdürüyor. Ancak analiste göre güçlü bir yükseliş gelse bile bu beklendiği gibi uzun soluklu olmayacak.

Her ne kadar 1 haftadır yeşil alanda kalmayı başarabilse de hala nisan ayındaki ATH’sinden yüzde 38 uzakta bir fiyat performansıyla yoluna devam eden Bitcoin için umudunu kaybetmeyen yatırımcıların sayısı da bir hayli fazla.

Öte yandan Henrich gibi felaket senaryocularına inat lider kripto para biriminin önümüzdeki 1 yıl içerisinde rekor seviyelere ulaşabileceğini düşünen analistler de olumlu öngörülerde bulunmaya devam ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu