BitcoinHaberlerKripto Para

Analistler Değerlendirdi! Bitcoin’de Ne Zamanı? Al-Sat-Hodl?

Finder analistlerinden yeni Bitcoin tahminleri geldi.

Bitcoin ve kripto paralar yaşanan son düşüşün ardından toparlanmaya çalışırken Finder uzmanlarından yatırımcıları sevindirecek yeni tahminler geldi.

Bitcoin’de Yeni Zirveler Görülecek!

Finder’in 33 fintech uzmanı yayınladıkları raporda Bitcoin’de 2022 yılı içerisinde yeni ATH’ler görüleceğini, ve BTC’nin yılı 76.000 doların üzerinde kapatacağını belirtti.

Bu yıl içerisinde Bitcoin’in yaklaşık 94.000 dolarda zirve yapacağını düşünen Finder analistleri, BTC fiyatının 2025’te 192.800 dolara, 2030’da ise 406.400 dolara ulaşmasını beklediklerini söyledi.

Kaynak: Finder

Analistler, Bitcoin’in geleneksel yatırımcılar arasında daha fazla çekicilik kazandığını ve bunun da BTC’ye olan talebi artırdığını düşünüyor.

“FED’in Faiz Artırma Sinyali Fiyat Tahminlerini Etkiliyor!”

Finder analistleri, Ekim ayında yayınladıkları Bitcoin tahminlerine göre bu yeni tahminlerinin daha muhafazakar kaldığını belirtirken, bunda FED’in faizleri artırmaya yönelik açıklamalarının etkili olduğunu ifade etti.

“Ekim ayına kıyasla tahminlerinin daha muhafazakar olmasının nedeni FED’in olası faiz artırımları olabilir.”

Raporda ayrıca bazı analistler artan faiz oranlarının kripto para piyasasını olumsuz etkileyeceğini düşünürken aralarında Finder’ın kurucusu Fred Schebesta’nın da bulunduğu diğer analistler Bitcoin satın almanın zamanı geldiğine inanıyor.

Analistlerin yarısı faiz oranlarının BTC’yi etkilemeyeceğini düşünürken, %19’u faiz oranlarının artması ile BTC’nin de fiyatının düşeceğini %31’i ise bu konuda çekimser olduğunu söyledi.

Ayrıca analistlerin %61’i şimdi BTC satın alma zamanı olduğunu söylerken, %29’u hodl zamanını olduğunu, %10’u ise satış zamanı geldiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu