AnalizBitcoin

Analistlerden Uyarı: Bitcoin (BTC) İçin En Kritik Seviyeler Bunlar!

Çok sayıda kripto para analisti bugün piyasadaki büyük düşüşle ilgili açıklama yaptı. En önemli seviyeler hangileri? Trend bize neyi gösteriyor?

Bitcoin fiyatının son 24 saat içerisinde sert şekilde düşüşe geçmesinin ardından yatırımcılar “Bitcoin neden düşüyor ve ne kadar daha düşecek?” sorularına yanıt bulmak için analistlerin yapacakları açıklamalara kilitlendi. Özellikle Bitcoin ağında “çifte harcama” iddiası ve Janet Yellen’in kripto paralar hakkındaki olumsuz konuşmaları piyasadaki düşüşleri tetiklemişti.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD Hazine Bakanı Adayı Janet Yellen: "Bitcoin ve Kripto Paralar Konusunda Endişeliyim."
İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor? Bitcoin Ağında Çifte Harcama

Daha sonra Janet Yellen’in olumsuz tavrını değiştirmesi üzerine 28.800 dolar seviyelerinden seken fiyat 32.000 doların üzerine kendini atmayı başardı.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Bitcoin'i (BTC) Kana Bulayan Janet Yellen'dan İyi Haber Var!

Peki Analistler Ne Düşünüyor?

Çok sayıdaki kripto para analistinin ortak görüşü “eğer 4 saatlik periyotta 30.400 – 30.800 dolar seviyelerin altında bir kapanış olursa sırasıyla 26.000 ve 24.000 dolarlık seviyelerine geri çekilmeler görülebilir” yönünde.

24.000 dolar seviyesine düşüş olması ve fiyatın o bölgede balinalar tarafından desteklenmemesi durumunda çok sayıda yatırımcının büyük zarar edeceğini belirten analistler, “en kötü 26.000 dolarda destek bulunamazsa ve balinalar satış eylemlerini hızlandırır veya alımları arttırmamayı tercih ederlerse, 20.000 dolara kadar düşüş olası” şeklinde açıklamada bulunuyor.

Ancak son zamanlarda 30.000 dolar üzerinden ciddi alım yapan kurumsal yatırımcılar düşünüldüğünde 26.000 dolar seviyelerine kadar düşüş olsa bile fiyatın bu kurumsal yatırımcıların yeni alımları ile toparlanabileceği tahmin ediliyor.

Zira Grasyscale gibi kurumsallar 30.000 doların üzerinden milyonlarca dolarlık BTC alımı yapmış durumda. Uzmanların görüşüne göre büyük düşüşler başlarsa en fazla zarar edecek olan kısım kurumsal yatırımcı kanadı olacak. Bu sebeple de özellikle içinde bulunduğumuz süreçte “kurumsallar BTC’nin ciddi bir şekilde gerilemesine izin vermeyecektir” tezi ortaya atılıyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Destek ve Direnç Seviyeleri

Grafiğe bakıldığında direnç seviyesi olarak ise “tehlike geçti” denilebilecek seviyenin 32.500 ve 35.000 dolarlık seviyelerde destek bulunmasıyla gerçekleşebileceği ifade ediliyor. Yine bu seviyeler üzerinde olacak 4 saat ve üzerinde kapanışlarda trendin tekrar yukarı yönlü olabileceği tahmin ediliyor.

Büyük resme yani haftalık periyotta grafiğe bakıldığında ise yaklaşık 15 haftadır süren yükseliş trendinin bozulduğu ve şu anlık trendin “yatay” olarak sinyal verdiği görülüyor.

Bitcoin (BTC) Haftalık Grafik

Yatırımcıların işlem yaparken bu destek ve direnç noktalarına göre hareket etmeleri ve en kötü 28.000 dolar altında stop olmalı tavsiye ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu