Bitcoin

Analistten Bitcoin (BTC) Yatırımcılarına Uyarı: 20.000 Dolar Altı Mı Geliyor?

Tecrübeli analist BTC fiyatının 20.000 dolar altına inebileceğini belirtti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), aşılamaz denilen 20.000 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra hız kesmeden neredeyse 42.000 dolara kadar yükseldi. Bitcoin fiyatının bu bitmek bilmeyecekmiş gibi duran yükselişi ise 11 Ocak tarihinde sekteye uğradı ve düzeltme başladı.

İlgili Haber
Bitcoin 40.000 Doları Gördü! Artık BTC Dünyadaki En Değerli 10 Varlıktan Biri!

Bitcoin 20.000 Dolar Altına Çekilebilir

Kripto para piyasasının ve analistlerin genel tavrı söz konusu düşüşün kalıcı olmadığı yönünde olsa da tanınan bir analist tam tersine işaret etti. Kripto para analisti MM Crypto, Bitcoin grafiğine bakıldığında daha önceki 30.000 dolar desteğinin direnç haline gelebileceğini belirtti. Analist buna ek olarak omuz ve baş formasyonunun fiyat hedefini dikkate alarak, 30.000 dolar altına inilmesi durumunda 20.000 dolar altının bile teknik olarak mümkün olduğunu ifade etti.

btc/usd tenkik

Analistin yayınladığı grafikte özellikle 30.000 dolar seviyesinin önemi net bir şekilde görülebiliyor. MM Crypto buradaki trendin kırılması durumunda 24.000 dolardan başlayan desteğin kritik olduğunu düşünüyor. Bunun altına inilmesi ise yeniden 20.000 dolar altı seviyeleri getirebilir.

Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju ise balinaların yüklü bir şekilde Bitcoin satmaya devam ettiklerini ve değişen hiçbir şey olmadığını belirtti.

Ki Young Ju, Coinbase ve Bitstamp kripto para borsalarındaki satış baskısının hiç olmadığı kadar yoğun olduğunu belirterek sadece 12 Ocak tarihinde bile 15.000 BTC’nin borsalara aktarıldığını belirtti.

Bitcoin fiyatı 11 ocak tarihinden beri düzeltme hareketi yaşıyor ve 30.000 doların destek olarak tutunup tutunamayacağı merak ediliyor. BTC/USD işlem çifti basın saati itibarıyla ise 33.856 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu