binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinAnaliz Şirketi, Bitcoin Madencileri Tarafından Bir Satış Baskısı İçin Uyardı

Analiz Şirketi, Bitcoin Madencileri Tarafından Bir Satış Baskısı İçin Uyardı

Kripto para analiz şirketi, Bitcoin madencileri tarafından gelebilecek bir satış baskısı için uyarıda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir kripto para analiz şirketi olan CryptoQuant, kısa süre önce Bitcoin ve genel kripto para piyasası hakkında iki farklı analiz yayınladı. Bu analizler Bitcoin Madencilerinin Pozisyon Endeksi (MPI) ve Bitcoin’deki mevcut yüksek açık pozisyon seviyesine odaklanıyor.

Analistlere göre Bitcoin Madencilerinin Pozisyon Endeksi (MPI), madencilerin satış baskısının arttığını gösterdi ve bu da kripto topluluğunda bazı endişelere yol açtı. MPI, madencilerin çıkış veya satışlarının uzun vadeli hareketli ortalamasından ne ölçüde saptığını ölçüyor. Analiste göre grafikte sarı çizgi ile temsil edilen MPI’ın 30 günlük basit hareketli ortalaması özellikle dikkat çekici.

CryptoQuant analistlerine göre, tarihsel olarak, MPI’ın 30 günlük basit hareketli ortalaması 2’yi aştığında, piyasa hemen düzeltme yapmak yerine tipik olarak açgözlü bir orta vadeli boğa koşusu aşamasına girmiştir. Acil bir alarm nedeni olmasa da, analistler mevcut durum daha dikkatli olunmasını belirtiyor.

Bitcoin Madencilerinin Pozisyon Endeksi (MPI) ve Bitcoin fiyatı.
İlgili Haber  Bitcoin'de Önümüzdeki Günlerde Neler Yaşanacak? Düzetme Kapıda Mı, Yoksa 100.000 Dolar Yolu Açık Mı? Analist Cevapladı

Diğer taraftan bir diğer CryptoQuant analisti Bitcoin’de açık pozisyon tarafına odaklandı. Analiste göre açık pozisyon güçlü bir ralli tetikleyicisi olabilir, ancak aynı zamanda aşırı ısınmanın da açık bir göstergesi olabilir. Bu anlamda, açık faiz ’23 ve ’24’te Bitcoin’in fiyatının güçlü bir yükseliş nedeni olmuştu. Ancak, şu anda çok yüksek olabilecek bir seviyede.

Bir örnek vermek gerekirse, açık faiz daha önce yalnızca iki kez mevcut seviyeden daha yüksek olmuştu; bir kez 2021’de ve bir kez de 2022’de. Analistlere göre bu durum şu soruyu akla getiriyor: Mevcut yüksek açık pozisyon oranını geçmişte olduğu gibi önemli bir düzeltmenin habercisi olarak mı görmeliyiz yoksa Bitcoin spot ETF’lerinin çağının bir işareti olarak mı değerlendirmeliyiz?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail