BitcoinHaberler

Anket: “1.9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketi ile Para Bitcoin’e (BTC) Akacak!”

Teşvik paketi ile dağıtılacak para nereye akacak?

Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle dağıtılacak paranın nereye akacağı merak konusu oldu.

The Harris Poll tarafından Yahoo Finance adına yapılan yakın tarihli bir anket, önceki iki teşvik paketinden yararlanan Amerikalıların %15’inin bu çekler ile özelikle Bitcoin ve Ethereum aldıklarını ortaya koydu.

Ankete katılan Amerikalılar, kendilerini ihtiyaç içerisinde görmelerine rağmen son teşvik paketiyle gelecek çeklerin en az %40 ile yatırım yapmayı planlıyor. Bu kitlenin %41’i yatırım aracı olarak kripto paraları seçeceğini belirtiyor.

Kripto paraların seçilme nedenlerinin başında pandemi süreci boyunca çok istikrarlı bir yükseliş sergilemeleri ve Amerikalıların ABD’deki ekonomik gelişmeler karşısında kripto paraları güvenli bir sığınak olarak görmeleri yer alıyor.

Bu konuda araştırma yapan Mizuho Securities’de teşvikler aracılığıyla dağıtılacak 380 milyar dolarlık varlığın Bitcoin’e ve hisse senetlerine girebileceği sonucuna ulaştı.

Mizuho Securities tarafından yapılan anket sonuçlarına göre ABD vatandaşlarına dağıtılacak 400 milyar dolarlık fonun en az %10’u Bitcoin’e ve kripto paralara akacak.

Ankete katılan yatırımcıların %40’ı doğrudan Bitcoin ve hisse senetlerine yatırım yapacağını belirtirken, bunların %61 hisse senetleri yerine Bitcoin’i tercih edeceklerini belirtiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu