BitcoinHaberlerKripto Para

Anket: “ABD’li Yatırım Danışmanları Kurumsal Şirketleri Bitcoin’e (BTC) Yönlendiriyor”

Bitwise anketinin önemli noktalarını aktardık.

Bitwise’ın ABD’li finans danışmanları arasında yaptığı ankette kripto paralara yönelik ilginin arttığına ilişkin önemli sonuçlar ortaya çıktı.

Bitwise’ın yayınladığı rapora göre kurumsal şirketlere danışmanlık yapan firmaların neredeyse %10’u müşterileri ve kendileri için kripto para satın aldıklarını ifade ettiler. Ankete katılanların kripto paralara yönelme nedenlerinin neler olduğuna ilişkin soruya verilen cevaplarda iki yanıt ön plana çıkıyor. Bunlardan birincisi getiri potansiyelinin yüksek olması diğeri ise enflasyondan korunma isteği.

Yatırım danışmanları ABD’de zengin insanların varlıklarının yaklaşık %50 sini yönetiminde rol oynuyor. Bitwise da bu danışmanlar arasında yılda bir kez anket düzenleyerek ABD’li zenginlerin kripto paralara olan ilgisini tespit etmeye çalışıyor.

Rapora göre dijital varlıkları satın almaya meyilli yatırımcıların oranında %81 oranında bir artış yaşandı. Danışmanların %80’i 2020 yılında müşterilerinden kripto paralarla ilgili en az bir soru aldığını ifade ediyor. Bu oran 2019’da %76 idi. Az da olsa bir artış gözleniyor.

Ancak asıl önemli olan ise ankete göre, finansal danışmanların müşterileri için kripto para alım oranı %50 oranında artmış görünüyor.

“Müşteri hesaplarında kripto tahsis ettiğini bildiren mali danışmanların yüzdesi geçen yıl %50’den fazla artarak %6,3’ten %9,4’e yükseldi.”

Rapora göre danışmanların %78’i önümüzdeki 12 ay içerisinde kripto para portföyünü artırmayı planlıyor. Bitcoin’de uzun vade hedeflerin gerçeklemesi için kurumsal benimsenmenin artması en önemli etken olarak görülüyor. Yapılan bu ve benzeri anketlere göre büyük şirketlerde kripto paraları benimseme oranı her geçen gün artıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Bitwise Investments
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu