blank
BitcoinHaberler

Anket: ABD’liler Bitcoin’den (BTC) Sonra En Çok Hangi Altcoinlere Yatırım Yapıyor?

Gemini tarafından yapılan yapılan "2021 kripto para anketinde" göze çarpan sonuçlar neler?

Tüm dünyada kripto para piyasasına ilgi artarken, büyük borsalar yatırımcıların ilgisini ölçmek için düzenli olarak anket yapıyor. Kripto borsası Gemini yaptığı anket ile Amerikalıların kripto para piyasasına olan ilgisini ölçtü.

Ankete göre Bitcoin (BTC) Amerikalıların en popüler dijital varlığı olmaya devam ediyor. Amerikan vatandaşlarının Ethereum, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’ne (LTC) de ilgisinin arttığı görüldü.

2020 yılında yaşanan Koronavirüs pandemisi tüm piyasaları ve dünyayı olumsuz yönde etkilerken kripto para piyasasına olumlu yönde yansıyarak kripto ekosistemine MicroStrategy, MassMutual, Tesla gibi çok sayıda kurumsal şirketin girmesini sağladı.

Ankette Göze Çarpan Sonuçlar Neler?

Gemini tarafından yapılan yapılan “2021 kripto para anketinde” göze çarpan sonuçlar şu şekilde,

Ankete katılan ABD vatandaşlarının %14’ü dijital varlık satın aldığını söylerken %86’sı daha önce dijital varlık satın almadığını söyledi.

Dana önce kripto para satın alan %14’lük kesimin büyük çoğunluğunu erkekler oluşturuyor. (%74 Erkek, %26 Kadın)

Yaşa göre bakıldığında kripto para yatırımı yapanların büyük çoğunluğunun 25-44 yaş aralığında olduğu görülüyor.

Kadınlar Daha Meraklı

Katılımcıların %63’ü kripto paralara ilgi duyduğunu ifade ederken %23’ü ilgisiz kategorisine girdi. Sonuç olarak kripto para meraklılarının yarısından fazlasının kadın olması dikkat çekti. Bu durum ilerleyen süreçte kadın yatırımcıların erkek yatırımcı sayısına yaklaşabileceğini gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Ve Hakimiyetinin Düşüşü Büyük Altcoin Rallisinin Başlangıcını Mı Gösteriyor?
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu