BitcoinHaberler

Apple Pay Artık Bitcoin (BTC) Ödemelerini Destekliyor! BitPay’den Büyük Hamle!

Bitpay'den Apple hamlesi...

Bitcoin pastasından pay almak isteyen kurumlar birbiri ile yarışmaya başladı. Apple ile kripto para ödeme hizmeti sunan Bitpay arasındaki işbirliği bugün duyuruldu.

Buna göre Bitpay Mastercard sahipleri artık kripto para ile finanse edilen kartlarını Apple Pay’e ekleyerek kullanabilecek.

Apple Pay ile BitPay kart sahipleri mağazalarda, uygulamalarda ve çevrimiçi olarak güvenle alışveriş yapabilecek.

Hali hazırda fiziki kartlarının teslim edilmesini bekleyen müşteriler, sanal kartlarını BitPay Wallet uygulaması üzerinden Apple Wallet’a ekleyebilecek ve hemen harcama yapmaya başlayabilecekler.

Bu anlaşma sayesinde Apple müşterilerinin kripto paralara olan ilgisini ölçebilecek.

Bitpay CEO’su Stephen Pair yaptığı açıklamada “İnsanların kripto paralarını günlük hayatta harcayabilmeleri için daha fazla işbirliği yapacağız.” dedi. Pair, Apple Pay’den sonra Google ve Samsung Pay’i de Bitpay müşterilerinin hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Yakın zamanda paylaştığımız bir haberde Tesla’dan sonra Apple’ın da Bitcoin ve kripto para sektörüne girmesinin avantajlarını aktarmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Tesla'yı İkna Etti! Sırada Apple Mı Var?

BitPay, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ödemeyi her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için küresel anlaşmalar yapmaya devam ediyor.

BitPay Cüzdan uygulaması Bitcoin, Bitcoin Cash ve Etherereum’un yanı sıra dört dolara sabitlenmiş stabilcoin, USDC, GUSD, PAX ve BUSD’yi destekliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu