Ana SayfaAnalizARK Invest Analisti, Bitcoin (BTC) Fiyatının Geleceği Hakkında Konuştu!

ARK Invest Analisti, Bitcoin (BTC) Fiyatının Geleceği Hakkında Konuştu!

Takip et

Cathie Wood’un şirketi ARK Investment Management analisti Yassine Elmandjra, Bitcoin (BTC) gibi risk varlıklarının olumsuz makro koşullar nedeniyle sıkıntı çekmeye devam edebileceğine inanıyor.

“FED’in Faiz Politikası Devam Ederse Bitcoin Sıkıntı Çekmeye Devam Edebilir”

Yakın zamanda Twitter’da paylaştığı bir yazıda Elmandjra, resesyon korkularına rağmen FED’in faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini ihtimal dışı bırakmadı. Analiste göre böyle bir durumda, dünyanın en büyük kripto parasının fiyatı, kısa bir süre önce on yıldan uzun bir süredir en kötü çeyreğini kaydetmiş olmasına rağmen muhtemelen daha da düşecektir.

İlgili Haber
Deutsche Bank'tan Bitcoin (BTC) Analizi: Sene Sonu Fiyatını Açıkladı!

Analiste göre toplam maliyet bazının %17 altına düşen realize edilmemiş net zararlar (NUPL) da Bitcoin’in bir düzeltme daha yaşayabileceğini gösteriyor. Elmandjra’ya göre, NUPL önceki piyasa döngülerinin dip noktalarına yakın bir yerde yaklaşık %25’e kadar düşmüştü.

Bununla birlikte Bitcoin, tarihinde ilk kez kısa ve uzun vadeli maliyet bazında 200 haftalık hareketli ortalamasının (WMA) altına indi. Elmandjra’ya göre bu durum, kripto para liderinin başka bir “genel dibe” yakın işlem görüyor olabileceğini gösteriyor.

Elmandjra BTC’nin ağ güvenliği, ağ kullanımı, yatırımcı davranışı gibi temel özelliklerinin ise Terra, Celsius ve Three Arrows Capital gibi dev şirketlerin çökmesine rağmen “stabil göründüğünü” söyledi.

Analiste göre Bitcoin’in madencilere bağlı temel göstergelerinden biri olan “Puell Multiple” son üç yılın en düşük seviyesine geriledi. Bu durum, Elmandjra’ya göre yeni çıkarılan coinlerin değerinin ortalama rakamlara kıyasla nispeten düşük olması nedeniyle BTC’nin muhtemelen dibe vurduğunu gösteriyor olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları