BitcoinHaberler

Ark Invest Bitcoin (BTC) İçin 600.000$’lık Hedef Koydu! “Altın’dan Bitcoin’e Geçiş Hızlanacak”

Bitcoin altının pasta payını almaya devam ediyor.

Hisse senedi seçimi konusunda başarılı analizleri ile tanınan ünlü yatırım şirketi Ark Invest Bitcoin’e ilişkin bir rapor yayınladı.

Deneyimli yatırımcı Cathie Wood’un başkanlığındaki analistler Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda altının piyasa değerini geçebileceğini düşünüyor.

Mevcut benimsenme hızıyla Bitcoin’in yan ürün olmaktan çıkarak ana akım bir finansal araca dönüşeceğini düşünen analistler, 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin 10 kat daha artabileceğini belirtti.

Bitcoin’in altının piyasa değerini emeceğini düşünen Ark Invest’in analistleri Bitcoin için minumum 600.000$ dolarlık hedef koyuyor.

“Altın’ın bugünkü piyasa değeri yaklaşık 10 trilyon dolardır. Bitcoin şimdilik bunun %10’u kadar. Bitcoin’in altın’ın 100 kat daha iyi bir sürümü olduğuna inanıyorsak Bitcoin’in ve diğer yatırım araçlarının piyasa değerini içerisine alacağına güvenmeliyiz.”

Ark Invest’in Bitcoin beklentilerinin ne kadarlık bir süreçte gerçekleşeceğini öngörmek güç olsa da tespitlerinin doğru olduğunu yaşayarak görüyoruz.

Bitcoin’e olan ilgi artmadan önce ABD’den enflasyon koruması denilince akla sadece altın geliyordu. Pandemi süreci nedeniyle sarsılan ABD ekonomisinde 2020 ve 2021 yıllarında oluşan enflasyon beklentisinin insanları altına yönlendirmediğini gözlemliyoruz.

ABD’de bu kadar yüksek enflasyon beklentisi oluşmasına rağmen altının yerinde sayması ve Bitcoin’in rallisini sürdürmesi, analistlerin bahsettikleri altından Bitcoin’e geçiş sürecinin başladığını gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu