Kripto HaberleriBitcoinAvrupa Birliği'nden Kripto Para Şirketlerine Uyarı!

Avrupa Birliği’nden Kripto Para Şirketlerine Uyarı!

AB'li düzenleyici ESMA, MİCA'nın yürürlüğe girmesine kadar kripto paraların düzenlemeden yoksun olacağını söyledi..

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz haftalarda kripto varlıkların Avrupa’daki statüsünü ve ilerleyen süreçte karşılaşabilecek regülasyonların ana çerçevesini oluşturan Avrupa Kripto Varlık Piyasaları (MİCA) düzenlemesi Avrupa Parlamentosu’ndan nihai onayı almıştı.

İlgili Haber
Avrupa Birliği Bitcoin Yasasına Nihai Onayı Verdi! Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Ancak Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) MİCA yürürlüğe girinceye kadar kripto paraların düzenlemeden yoksun olacağını düşünüyor.

Coindesk’in haberine göre ESMA, “yatırım firmaları tarafından sunulan kripto paralar MiCA uygulanana kadar çoğu yargı alanında düzenlemesiz olmaya devam edecek.” dedi.

ESMA ayrıca kripto paralara yatırım imkanı sunan yatırım şirketlerinin tüketicilerini güvenlik konusunda yanlış yönlendirebileceğini söyledi.

ESMA bu konuda yatırım şirketlerine kripto paraların ihtiva ettiği riskleri azaltmak için müşterilerinin yatırım yaptıkları ürünlerin yasal statüsünden haberdar olmalarını sağlayacak önlemler almalarını tavsiye etti.

ESMA, bu tavsiyesinin dışında şirketlere kripto paralar için düzenleyici korumaların geçerli olmadığı durumlarda müşterileri açıkça bilgilendirmelerini de söyledi.

“ESMA, yatırım şirketlerine, müşterilerin aldıkları ürün/hizmetin yasal statüsünden tam olarak haberdar olmalarını sağlamak için gerekli tüm önlemleri almalarını ve düzenleyici korumalar geçerli olmadığında müşterilere bunu açıkça açıklamalarını tavsiye ediyor.”

Bilindiği üzere ESMA daha önce de yatırımcıları kripto paraların riskli olduğu konusunda uyarmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları