coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Birliği'nin Yeni Kripto Para Kuralları Taslağı Ortaya Çıktı!

Avrupa Birliği’nin Yeni Kripto Para Kuralları Taslağı Ortaya Çıktı!

Gelen son bilgilere göre Avrupa Birliği, kripto para şirketlerinin müşterilerinin varlık bilgilerini vermesini isteyecek.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Birliği, Bitcoin ve kripto para şirketlerinin vergi makamlarına müşterilerinin varlıkları hakkında bilgi vermesini zorunlu kılmayı planlıyor.

OECD modelini izleyen tasarının önümüzdeki hafta maliye bakanları tarafından onaylanması bekleniyor ve vergi makamlarının 27 ülkeli birlik içinde veri alışverişinde bulunmasını sağlayacak.

Komisyon yetkilileri, tasarının Çarşamba günü yapılan bir toplantıda oybirliğiyle desteklendiğini söyledi, ancak bazı kaynaklar bazı maliye bakanlarının hala parlamentolardan resmi onay alması gerektiğini söyledi.

5 Mayıs tarihli tasarı, Avrupa Komisyonu’nun Aralık 2022’de, AB vatandaşlarının vergiden kaçmak için yurtdışında kripto saklamasını önleme çabasının bir parçası olarak yaptığı önerilere benziyor.

İlgili Haber  PEPE'de 16 Milyon Doların Üzerinde Kar Eden Balina Yeniden Alışverişe Çıktı: İşte Sepeti!

Komisyon, daha önceki son tarihten bir yıl önce, Aralık 2025’e kadar kripto varlık işletmelerinin bir kaydını oluşturmak zorunda kalacak ve kurallar 1 Ocak 2026’da yürürlüğe girecek.

İdari işbirliğine ilişkin sekizinci direktif (DAC8) olarak bilinen yasa, ödeme veya yatırım için kullanılabilecek non-fungible tokenlerin (NFT) ticaretine yönelik platformları ve AB’de müşterileri olan birlik dışından sağlayıcıları da kapsıyor. Yabancı kripto firmaları, AB standartlarını karşılayan yabancı makamlara rapor verebilecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail