BitcoinHaberlerKripto Para

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, katıldığı programda Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuştu.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, yakın zamanda verdiği bir röportajda Bitcoin ve kripto para varlıklarının değeri konusundaki tutumunu oldukça net bir şekilde ortaya koydu.

Hollanda televizyon programı College Tour’un 22 Mayıs Pazar günü yayınlanacak bir röportajında konuşan ECB başkanı, kripto varlıklarının son derece spekülatif ve çok tehlikeli yatırımlar olduğu yönündeki tutumunu sürdürdü.

“Benim Görüşüme Göre Kripto Paraların Hiçbir Değeri Yok”

“Kripto paraların son derece spekülatif, çok riskli varlıklar olduğunu başından beri söyledim. Benim naçizane görüşüm bunun hiçbir değeri olmadığı yönünde. Hiçbir şeye dayanmıyor, bir güvenlik dayanağı olarak hareket edecek temel hiçbir varlıkları yok.”

Bu arada, G7 grubunu oluşturan sanayileşmiş yedi ülkenin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları 19 ve 20 Mayıs tarihlerinde Almanya’da bir araya gelmişti. Başlıca tartışma konusu, kripto para piyasasını şok eden son Terra (LUNA) tartışmalarının ardından kripto varlıklarının hızlı bir şekilde düzenlenmesiydi.

İlgili Haber
G7 Ülkelerinden "Acil" Kodlu Kripto Para Açıklaması

Avrupa Merkez Bankası Faiz Oranlarını Arttırmaya Hazırlanıyor

Para politikası konusuna da değinen Lagarde, Avrupa Merkez Bankası’nın Euro bölgesinde hızla artan enflasyonla mücadele etmek amacıyla Temmuz ayında faiz oranlarını arttırmaya hazır olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Öte yandan Lagarde, Hollanda Merkez Bankası Başkanı Klaas Knot’un daha önce önerdiği daha uç bir alternatif olan elli baz puanlık bir artış olasılığını düşük olarak göstermeye çalışıyor gibi göründü.

Lagarde, “Net tahvil alımlarını durdurma yolunu izleyeceğiz ve bundan bir süre sonra, ki bu birkaç hafta olabilir, faiz oranlarını artıracağız” dedi.

Lagarde, 50 baz puanlık bir artış hakkında “bugün burada bu noktada size söyleyebileceğim bir şey değil” diye ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu