BitcoinKripto Para

Avrupa Parlamentosu Bitcoin ve Kripto Para Yasasını Haftaya Oylayacak! İşte Detaylar

Avrupa Parlamentosu'nun kripto para ve Bitcoin yasasını önümüzdeki hafta gündemine alacağı öğrenildi.

Kısa bir süre önce Bitcoin’i de kapsayacak olan kripto para yasağı yasası ile gündeme gelen Avrupa Parlamentosu, bu kararının oylamasını süresiz bir şekilde ertelemişti. Bunun ardından ise, yapılan düzenlemelerin sonrasında Avrupa Birliği’nin “Kripto Varlıklar Piyasaları (MiCA) yasa tasarısının 14 Mart tarihinde oylamaya alınacağı bildirildi.

İlgili Haber
Avrupa Parlamentosu Geri Adım Attı: Bitcoin Yasaklanmayacak!

Bitcoin Yasağına Dair İbareler Tasarıdan Çıkarıldı

Söz konusu haber Avrupa Parlamento’sunun MiCA tasarısının mimarı üyesi Dr. Stefan Berger tarafından Twitter üzerinden duyuruldu. Berger, yaptığı açıklamalarında konuyla ilgili olarak şunları söyledi.

“Bitcoin ve Proof of Work yasağı konusu bundan böyle MiCA tasarısı içerisinde yer almayacak.”

Böylelikle Berger, daha önce Bitcoin dahil Proof of Work çalışma sistemine dayalı tüm kripto paraların yasaklanmasını amaçlayan tasarının bu bölümünün bundan böyle tasarıda yer almayacağını da onaylamış oldu.

Proof of Work kripto paralar arasında şimdilik Ethereum da bulunuyor. Bununla birlikte Ethereum, yakında daha çevreci bir mekanizma olan Proof of Stake’e geçmeyi hedefliyor.

Stefan Berger, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Benim önerim, tüm diğer finansal ürünlerde olduğu gibi kripto varlıkları da sınıflandırma alanına dahil etmektir. Kripto paraların enerji tüketimine dair tartışmalar ile birlikte bu sınıflandırma netlik sağlayabilir ve tüketiciler için daha iyi bir bilgi temeli oluşturabilir. MiCA tasarısı için çok güçlü bir destek bulunması aslında Avrupa Parlamentosu’nun nötr teknoloji ve inovasyon dostu bir finansal sektör için güçlü bir sinyal vermesidir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu