Kripto HaberleriMetaverseAvrupa'nın İlk Metaverse Odaklı ETF'i, Büyük Bir Listelenme Elde Etti!

Avrupa’nın İlk Metaverse Odaklı ETF’i, Büyük Bir Listelenme Elde Etti!

Takip et

Metaverse ve NFT‘ler son dönemin en popüler konseptlerinden ve bu ikisi arasındaki popülerlik devamlı olarak değişmekte.

Özellikle 2021’in sonlarında artan Metaverse furyası, aynı NFT furyasında olduğu gibi kurumsal yatırımcının da ilgisini çekti.

Kurumsal yatırımcı gelince de kurumsal ürünlerin ortaya çıkması kaçınılmaz oldu.

Metaverse ETF’i, Londra’ya Girdi

Avrupa’nın ilk Metaverse odaklı ETF’i olan UCITS ETF (METR); kısa süre önce büyük bir listelenme elde etti.

ETC Group Global Metaverse isimli ürün, dün resmen Londra piyasalarına giriş yaptı. Londra Borsası bünyesinde listelenen ETF, artık dünya ticaretinin döndüğü yerden alınıp satılabilecek.

ETF, Solactive ETC Group Global Metaverse endeksini takip edecek ve bu şu an metaverse dünyasında var olan 51 şirketin hisselerini temel alıyor.

Söz konusu şirketlerin alanı ise sanal gerçeklik/arttırılmış gerçeklik, yarı iletken çip üretimi, kablosuz iletişimi, online oyun, video yayıncılığı, blockchain teknolojisi, bulut tabanlı hizmetler ve veri depolama gibi farklı olabilmekte.

Londra Menkul Kıymet Borsası bu duyuru ile birlikte metaverse tabanlı ETF’e sahip olan borsalar arasına girdi.

Kısa süre önce Hong Kong Menkul Kıymet Borsası da benzer bir duyuru yapmıştı. Goldman Sachs, metaverse ekosisteminin önümüzdeki yıllarda 12 trilyon dolar gibi inanılmaz bir seviyeye gelebileceğini düşünüyor ve aslında bu bile kurumsal yatırımın sebebini de ortaya koymakta.

İlgili Haber
Hong Kong İlk Metaverse ETF'i İçin Geri Sayıma Başladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları