Kripto HaberleriBitcoinAvrupa'ya Bitcoin Yasağı Getirecek Yasa İçin Oylama Saat Kaçta?

Avrupa’ya Bitcoin Yasağı Getirecek Yasa İçin Oylama Saat Kaçta?

Takip et

Avrupa Parlamento’su Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi bugün önemli bir oylamaya ev sahipliği yapacak.

Bitcoin ve Ethereum  gibi Proof Of Work modeliyle çalışan kripto para birimlerinin çevresel kaygılar nedeniyle yasaklanmasını öngören maddeler komitede oylamaya sunulacak.

TSİ 15.45-16.00 arasında görüşmelerin başlaması ve devamında oylamanın yapılması bekleniyor.

Güncelleme 15:45 Görüşmeler başladı. Buradan canlı olarak takip edebilirsiniz.

Avrupa Parlamentosu Canlı Yayın

Burada yapılacak oylama yönetmelik değişikliğine dair son oylama olmayacak. Pow’u yasaklayan hükümler komiteden onay alsa da değişikliğin yasalaşması için parlamentoda yeni bir oylama yapılacak.

Neler Olmuştu?

Geçtiğimiz ay Avrupa Parlamento’sunun Bitcoin’in de dahil olduğu Proof of Work mekanizması ile çalışan kripto paraları yasaklamasına imkan veren yasa tasarısı gündeme bomba gibi düşmüştü.

AB Komitesi gelen tepkiler üzerine Pow yasağının kaldırıldığını duyurmuştu.

Ancak oylamaya kısa süre kala farklı ifadelerle Pow yasağının metne yeniden eklendiği görüldü.

Bitcoin yasağı olarak algılanan, Pow yasağına ilişkin tartışmalı madde şu şekilde;

Kripto paraların Avrupa Birliği içerisinde yayınlanması, sunulması veya alım satıma kabul edilmesinden önce işlemlerinin doğrulanması için kullanılan konsensüs mekanizmasının minimum çevresel sürdürülebilirlik standartlarına uyum sağlaması gerekecektir.

Avrupa Birliği içerisinde yayınlanması, sunulması ve alım satıma kabul edilmesi talep edilen kripto varlıkların ‘bu tarihe kadar’, belirlenen gereksinimlere uyum sağlayabilmesi için aşamalı bir plan oluşturmaları ve buna uymaları gerekecektir.”

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları