AltcoinHaberler

Axie Infinity (AXS) Sonrası Saldırı Hedefi NEAR Oldu: Bu Sefer Hacker Zararlı Çıktı!

Axie Infinity köprüsüne yapılan ve 600 milyon doların elde edildiği saldırı sonrasında NEAR köprüsüne de benzer bir saldırı yapıldı.

Önde gelen play-to-earn protokollerinden olan Axie Infinity (AXS) geçtiğimiz ay büyük bir saldırıya uğradı ve 625 milyon dolarlık kayıp verdi.

Bu saldırıda özellikle Ronin köprüsü ve bundaki eksiklikler hedef alındı. Hackerlar bunun üzerine dün ise NEAR’a ve bunun köprüsüne saldırdı ancak durum bekledikleri gibi olmadı.

İlgili Haber
625 Milyon Dolarlık Hack Saldırısı Sonrası Axie Infinity Yöneticisi Rahatlatan Bir Açıklama Yaptı!

NEAR Protocol’ün Rainbow Bridge isimli köprüsü, 1 Mayıs tarihinde saldırıya uğradı. Saldırgan bu sefer para kazanmak yerine para kaybetti. Durum bizzat NEAR’ın geliştiricisi olan Aurora Labs CEO’su tarafından da açıklandı.

Hacker, 2,5 ETH Kaybetti

Ünlü CEO tarafından yapılan açıklamada, saldırının otomatik olarak durdurulduğu ve köprü üzerinden gönderilen fonların hiçbirinin kaybolmadığı vurgulandı.

Saldırganın yaklaşık 2,5 ETH değerinde fon kaybettiği belirtilirken köprü yapısının tam olarak böyle saldırılara dayanması için inşa edildiğinin de üzerinde duruldu.

Bununla da yetinmeyen CEO önümüzdeki günlerde benzer şeyler olmaması için saldırı maliyetinin de arttırılacağının altını çizdi.

Twitter’daki dizisinde saldırganın ETH adresini de paylaşan ünlü CEO, saldırının nasıl durdurulduğunu da aktardı.

Saldırgan ilk başta Tornado Cash üzerinden akladığı ETH’leri köprü ile gönderdi ve burada Rainbrow köprüsünün onaylayıcılarından birisi olmak için para yatırdı.

Saldırıda tamamen uydurma bir yan blok işleyişi oluşturmayı hedefleyen saldırgan, bir güvenlik birimi tarafından tespit edildi ve bloğun NEAR ağında olmadığı fark edildi.

NEAR, bu önlemi ile kesinlikle kripto para tarihindeki yerini güçlendirmiş gibi duruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu