Kripto HaberleriBitcoinBahçeşehir Üniversitesi Bitcoin Ödüllü Siber Güvenlik Yarışması Düzenledi

Bahçeşehir Üniversitesi Bitcoin Ödüllü Siber Güvenlik Yarışması Düzenledi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden olan Bahçeşehir Üniversitesi, Bitcoin ödüllü siber güvenlik yarışması düzenleyerek fark yarattı. Bitcoin insanlar için zaman içerisinde en önemli coin birimlerinden birisi oldu. Özellikle yatırım konusunda da geleceği en parlak yatırım araçlarından birisi olarak kabul edildiğini de net şekilde söyleyebiliriz sanırım.

Siber güvenlik konusunda devlet içerisinde olduğu gibi eğitim kurumlarında da çok hummalı bir süreç söz konusu. Bahçeşehir Üniversitesi ise bunu dostluk çerçevesinde bir yarışma ile değerlendirerek gençlerin yeteneklerini görme yoluna gitti.

Büyük Ödül Bitcoin Hediyesiydi

Kazanan yarışmacılara bu anlamda Bitcoin hediye edildi. Öyle ki siber güvenlik sistemleri konusunda da coin sistemleri doğrudan ilişkili. BAÜ, standartları ciddi anlamda üst seviyeye taşıdı demek yanlış olmaz. Okuldan yapılan açıklamalar ise aşağıdaki gibidir;

Bu yarışmalar gençlere siber güvenlik alanında hem defans hem atak yapabilmeyi öğretmek adına önemli bir adım. CTF ile arkadaşlarımızın yeteneklerini test edeceğiz. Örneğin bir web sitesine nasıl girilebileceğini görecekler. Bu sene bizim için bir ilk. Umarım önümüzdeki yıllarda da bunu devamını getirebiliriz.

Yazılım ve donanım dünyasında start-up firmalarının ve Ar-Ge faaliyetlerinin desteklenmesi gerekiyor. Çünkü siber savunma aynı zamanda milli savunmanın bir parçası. Sektördeki firmalarla veya önemli projelerin başındaki isimlerle konuşulduğunda çalıştıracak insan bulamadıklarından şikayet ediyorlar. Bu nedenle siber güvenlik konusunda insan yetiştirmeye ayrıca önem vermeliyiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları