Bakkt Bitcoin vadeli işlemlerini Temmuz başında başlatmayı istediklerini açıkladı. Bakkt CEO’su Kelly Loeffler bir yazı yayınlayarak 13 Mayıs tarihinde Bakkt ile ilgili merak edilen vadeli işlemler hakkında tarih verdi. Kripto para birimleri yatırımcılarının uzun süredir sektöre değişim getirecek olduğuna inandıkları Bakkt, bugüne kadar sessizliğini korudu.

İlk kez Ağustos 2018’de ilan edilen kurumsal kripto para borsası Bakkt, yakında ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) ile işbirliği içinde federal olarak düzenlenmiş bir vadeli işlem borsasında Bitcoin vadeli işlem testine başlayacağını açıkladı.

Spesifik olarak, Bakkt, ilk ICE Vadeli İşlemler Borsası, ABD’li devlet yetkilileri ile çalışacak ve kripto para birimi borsasının resmi olarak yasalara uygun olması özellikle dikkat edilecek olan hususların en başında bulunacak. İnsanların kurumsal kripto para borsası Bakkt hakkında ne düşünecekleri ise şimdiden mevcut açıklamalara bakılırsa olumlu ve kullanımı yüksek bir kripto para borsası olacak.

Bakkt vadeli Bitcoin işlemleri Temmuz ayında başlayacak!

ICE’deki borsa ve takas ortaklarımızla birlikte, önümüzdeki birkaç hafta içinde müşterilerimize Temmuz ayında başlamayı umduğumuz vadeli işlemler ve diğer işlemleri ile ilgili hazırlıklarımızı başlatacağız.

Duyuru ile birlikte, şirket aynı zamanda , federal düzenlemelerle uyumlu olmak ve yatırımcıların korunmasına ilişkin önemli gereklilikleri karşılamak için Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ile yakın çalıştığını ve bu konuda çalışmalar yapmaya devam edecek olduklarını açıkladı. ABD’li devlet kurumları ile yakından çalışan Bakkt platformunun kısa vadede elde edecek olduğu kazancın büyük oranda artması Temmuz ayı sonrasında mümkün.

Bu nedenle, ICE Vadeli İşlemleri için ABD’de onay almak için Bakkt yetkilileri CFTC’ye başvurdu.

Nisan ayının sonlarında Bakkt, kripto saklama hizmeti Dijital Varlık Saklama Şirketi’ni (DACC) satın alarak yeni bir adım daha attı; ayrıca, şirketin, dijital varlıklar için bazı yeni düzenlemelerinin olabilecek olduğu, bu konuda da bazı düzenleyiciler ile beraber ortak olarak çalışmalarını sürdürdüğü açıklandı.

Bitcoin vadeli işlemleri Temmuz ayında Bakkt platformunda sunulacak olsa da yatırımcıların bundan nasıl fayda sağlayacak oldukları ve platformun güvenlik ve yasal sınamaları geçip geçemeyecek olduğu hakkında henüz net olarak bir bilgi yok.