HaberlerKripto Para

Basel Komitesi’nden Kripto Para Açıklaması! Sermaye Şartı İçin Tarih Verildi!

BIS'ten kripto para açıklaması geldi.

İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) kısa süre önce yayımladığı bir basın bildirisinde iklimle ilgili finansal risklere ilişkin ilkeleri açıkladı.

Bildiride kripto varlıklara ilişkin çalışmalarda da ilerleme kaydedildiği vurgulandı.

Basın bülteninde şu ifadelere yer verildi:

“Basel Komitesi 27 Mayıs’ta toplandı ve iklimle ilgili finansal risklerin etkin yönetimi ve denetimi için kesinleşmiş bir dizi ilkeyi onayladı.

Ayrıca, kripto varlıkların dikkatli bir şekilde ele alınmasını sağlamak için ikinci istişare belgesini yayınlama  çalışmalarında ilerledi.

Kripto Varlıklar

Komite, geçen yılki ilk istişaresinin ardından bankaların kripto varlık risklerini dikkate almaları konusunda ikinci bir istişare belgesi yayınlamaya yönelik çalışmalarını ilerletti .

Son gelişmeler, kripto varlıklardan kaynaklanan riskleri azaltmak için küresel bir yasal çerçeveye sahip olmanın önemini bir daha da vurguladı.

Dış paydaşlardan alınan geri bildirimlere dayanarak, Komite,  finansal düzenlemeleri bu yılın sonuna doğru sonuçlandırmak amacıyla önümüzdeki ay içinde başka bir istişare belgesi yayınlamayı planlıyor.”

Buradaki “finansal düzenlemeden” kasıt, finansal firmaların riskleri kontrol etmelerini ve sermaye gereklilikleri , likidite gereklilikleri, konsantrasyon riski (veya büyük riskler) limitleri ve ilgili raporlama ve kamuyu aydınlatma gereklilikleri ile tanımlandığı şekilde yeterli sermayeye sahip olmalarını gerektiren finansal düzenlemelerdir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu