AltcoinBitcoinHaberler

Bazı Altcoinler Bu Ayı Piyasasında Ölecek! Hangileri HODL Edilmeli?

Yatırımcıların ayı piyasasında elinde tuttuğu altcoinler büyük önem arz ediyor.

Bitcoin ve altcoinlerdeki kayıplar ciddi boyutlara ulaşmışken dibin yakın olduğunu düşünen yatırımcılar zararda olan pozisyonlarını “HODL” etmeye devam ediyor.

Bu noktada kripto paralarda yaşanan “ayı piyasalarının” geleneksel piyasalardan farklı olarak çok daha acımasız olduğunu biliyoruz.

Zira pek çok altcoin ayı piyasasında ölürken, bazıları ayı piyasası sonrası önceki seviyelerinin yanına bile yaklaşamıyor.

Büyüklerin %70’i Silinecek

Her boğa sezonu sonrası ilk 20’deki kripto paraların %70 oranında değişmesi de bunun en büyük kanıtı.

Bu nedenle elde tutulan her altcoin ayı piyasasından sonra Bitcoin ile birlikte yükselecek ve önceki zirvesine ulaşacak diye bir kural yok.

Bazı altcoinler piyasa değeri olarak eski performansına ulaşsa dahi, zaman içerisinde dolaşımdaki arzlarının artması, kilitli tokenlerin açılması gibi pek çok nedenle birim fiyat olarak eski fiyatlarına ulaşamayabiliyor.

Bu da yatırımcının uzun bir bekleyişe rağmen zararlarını kapatamamasına neden oluyor.

Bu nedenle ayı piyasalarında HODL edilen altcoinin “token ekonomisi”, enflasyon verileri ve ekibin projeye bağlılığı büyük önem arz ediyor.

Şayet bu konularda yeterli deneyiminiz yoksa önceki “ayı piyasalarında” kendisini kanıtlamış ve gelecek vaat eden enflasyon oranı düşük, büyük altcoinlere veya Bitcoin’e -doğru zamanda- geçiş yapmak ilerleyen süreç için daha kârlı bir davranış olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ulaş Eral

Sonuç? Detay? Her şey soru işaretleri ile dolu.. Açıklama ve haberden bir sonuç çıktım mı? Tâbi ki hayır.. İş olsun kolay gelsin. Lan düzgün içerikli haber yazın gereksiz adamlar. Güya kripto paralar merkeziyesiz deniliyor! Tam tersi hemde ultra merkeziyetli.. Aslında devletlerin kontrolünde olan ekonomik sistem yüzde 70 merkeziyesiz denilebilir. Bu kripto paralar; Bu kadar yazılımcı mühendis matematikçi siyasetçi tacir akademisyenler boşuna mı Kripto para icadı diye tutturdu!.. Beyler en güzel profesyonel ötesi soygunculuk metodu bu.. Tezgah şeffaf, komplo gizli, soygun resmi.. Bu kadar süper beyinlerin yapacağı soygunculuk sistemi de süper olmaz mı? Çift taraflı yağlı klavuzlu vakumlu kazık modu Fomo tuzağı bu olsa gerek… Uyanın uyanın artık.. Yüz kişiye verirler, 1 milyon kişiden alırlar…

Furkan Birer

Serkan tam bir çakalsın

Anonim

Boş konuşma kardeşim bu piyasadsn anlamadığın belli

Real

Noktasına kadar doğru gelişme bölümü bitmeden yazı bitmiş, hemde kripto tarihin en büyük ve kıyak hırsızlıklarından biri

Last edited 23 gün önce by Real

Başa dön tuşu