blank
BitcoinHaberler

Belediye Başkanın’dan Bitcoin’e (BTC) Yeşil Işık

Kurumsal yatırımcı dalgası belediyelere kadar uzanacak mı?

Her geçem gün daha fazla Bitcoin yatırımı haberini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 2020 yılında başlayan kurumsal yatırımcı dalgasına, 2021’de Belediyeler de katılsa nasıl olur?

Son olarak Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile Twiter fenomeni Anthony Pompliano arasında enteresan bir diyalog yaşandı.

Gün içerisinde Antony Pompliano tarafından Miami belediye başkanı etiketlenerek atılan tiwitte,
“Eğer belediye başkanı şehrin hazine rezervlerinin %1’i ile Bitcoin yatırımı yaparsa Miami’ye giderim diyorsan twitle” çağrısı yapıldı. Kısa sürede çok sayıda kişinin etkileşim gösterdiği twite Belediye Başkanı Francis Suarez’de kayıtsız kalmadı.

Başkan attığı twitle “kesinlikle onu keşfetmeye açığım” dedi.

Bitcoin’e yönelimin geldiği nokta açısından bu paylaşımın önemli olduğunu düşünen Bitcoin yatırımcıları, yüksek rütbeli idari yetkililerin Bitcoin konuşmaya başlamasını, sonraki evreler için çok olumlu bir adım olarak görüyor.

Bildiğiniz üzere ABD’de Ohia gibi eyaletlerde vatandaşlar vergilerini Bitcoin ile ödeyebiliyor. Ancak ilk defa bir hazine rezervinin Bitcoin’e yatırılmasının düşünüldüğünü görüyoruz. Bu noktada yukarıdaki konuşmanın gerçekleşip gerçekleşmemesinden ziyade, bir şehrin hazine rezervlerini Bitcoin’de değerlendirmesinin konuşulmaya başlanması önem arz ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu