binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBeyaz Saray'dan Bugün Oylanacak Kripto Para Yasası Hakkında Yeni Açıklama Geldi! Veto...

Beyaz Saray’dan Bugün Oylanacak Kripto Para Yasası Hakkında Yeni Açıklama Geldi! Veto Tehdidi Devam Ediyor Mu?

Beyaz Saray, FIT21 isimli yasa tasarısını veto etme tehdidinde bulunmayacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Punchbowl’un haberine göre, Beyaz Saray, FIT21 isimli kripto para yasa tasarısını veto etme tehdidinde bulunmayacak.

Kripto para tasarısı bugün ABD Temsilciler Meclisi’nde oylanacak.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, 21. Yüzyıl için Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasası’nın (FIT21) Kongre’den bu haliyle geçmesine yatırımcı korumasının eksikliğine ilişkin endişeleri gerekçe göstererek karşı olduğunu söyledi.

Ancak bu haliyle geçse de veto etmeyecek.

Beyaz Saray FIT21 isimli yasa tasarısına karşı olsa da dijital varlıklar için kapsamlı ve dengeli bir düzenleyici çerçece sağlamak Kongre ile çalışmaya istekli olduğunu belirtti.

“Yönetim, dijital varlıkların sorumlu bir şekilde geliştirilmesini ve ödeme yeniliklerini teşvik edecek ve ABD’nin küresel finansal sistemdeki liderliğini güçlendirmeye yardımcı olacak mevcut otoriteleri temel alarak, dijital varlıklar için kapsamlı ve dengeli bir düzenleyici çerçeve sağlamak üzere Kongre ile birlikte çalışmaya isteklidir.

Ancak söz konusu tasarının mevcut haliyle, belirli dijital varlık işlemleriyle uğraşan tüketiciler ve yatırımcılar için yeterli korumadan yoksun olduğunu düşünüyoruz.”

SEC Başkanı Gary Gensler bu yasa tasarısına karşı olduğunu söylemişti.

İlgili Haber  Spot Ethereum ETF Kararı Beklenirken SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Para Karşıtı Açıklamalarına Devam Ediyor!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail