AnalizBitcoinHaberler

Bill Miller Bitcoin’e Yönelik Yaygın Eleştirilere Cevap Verdi! BTC Sahibi Olmayanları Uyardı!

Bill Miller'ın Bitcoin yorumlarını aktardık.

Miller Value Partners’ın ünlü yatırımcısı ve kurucu ortağı Bill Miller, şirketin 2020 4. çeyrek raporu üzerine bir mektup yayınladı ve Bitcoin’e yönelik eleştirilere madde madde cevap verdi.

Miller’a göre Bitcoin’siz bir portföy sahibi olmak büyük bir hata ve Bitcoin volatil olmasına ve bazı dezavantajlarına rağmen hala artan bir taleple karşı karşıya. Miller Bitcoin’e şüpheyle yaklaşan kişilerin merak ettiği bazı sorulara da cevap verdi.

İddia 1 – “Bu Bir Ponzi Şeması”

“Bu, hem Bitcoin hem de Ponzi şemalarının anlaşılmadığını gösterdiğinden açıklaması en kolay sorudur. Bitcoin, ödeme sistemi bakımından Ponzi planının tam tersidir. Bitcoin’de aracı yoktur, yalnızca yerleşik bir protokol tarafından yönetilen bir kullanıcı ağı vardır.

Aslında ağın değeri, kullanım oranı ile doğru orantılı olarak büyür. Yeni kullanıcılar (madenciler) sisteme dahil oldukça bu havuzdan pay alırlar. Ve bakıldığı zaman piyasanın derin likiditesi ve destekleyici altyapısı, Bitcoin’in fiyatının gerçek olduğuna şüphe bırakmıyor.”

*Bitcoin, üretilmesi için para harcanılan bir sistemdir. Yani madenciler Bitcoin üretebilmek için çalıştırdıkları sistemlere (elektrik giderleri, parça maliyetleri, soğutma maliyetleri vb…) para harcarlar. Bu sebeplerle günümüzde 1 Bitcoin yaklaşık 10.000 dolarlık bir maliyetle üretilir.”

İddia 2 – “Hiçbir Şey Üretmez ve Dolayısıyla İçsel Değeri Yoktur”

“Ürettiği şey mantıksal, önceden belirlenmiş bir algoritmaya ve merkezi olmayan yönetişime göre değeri saklama ve iletme yeteneğidir. Berkshire Hathaway hissesi veya ABD doları gibi temettü ödemeyen herhangi bir varlığın değeri, alıcıların ve satıcıların toplu olarak değerine inandıkları şeydir. Bitcoin’in 700 milyar dolarlık mevcut piyasa değerinde, alıcılar ve sahipler, S&P 500’deki altı şirket dışında hepsinden daha değerli olduğuna inanıyor (hepsi teknoloji şirketleri). Bu da Bitcoin’i değerli kılan arz talep dengesini gözler önüne seriyor.”

İddia 3 – “Başka Bir Madeni Para veya Teknoloji Onun Yerini Alacaktır”

“Bu pek olası değil. Yeni teknolojik standartların geçmişine bakıldığında, kazananın her zaman en sağlam teknoloji olmadığı görülecektir. Yeterince erken ve sağlam bir teknoloji ortaya koyarsanız geçilmeniz pek olası olmayacaktır.”

İddia 4 – “Bir Değer Deposu veya Değişim Aracı Olmak için Çok Volatil”

“Bu noktada, Bitcoin daha yaygın kullanılan bir değişim aracı haline geldiğinde daha az bir kar marjı bırakacak. Bu da onun oynaklığını azaltacak. Bunun diğer bir anlamı da çok yüksek bir piyasa değeri ve fiyat demek olacak. Mevcut para birimleri kadar yaygın olduğunda çok daha değerli ve daha az volatil olacak.”

İddia 5 – “Gerçekten Çalışırsa, Düzenleyiciler Yasaklayacak”

“Düzenleyicilerin baskıları altında 12 yıldır çalışıyor. Aslında, ABD’de Bitcoin için düzenleyici görünüm hiç bu kadar parlak olmamıştı, bu da neden bu kadar çok kurumun dahil olduğunu açıklayabilir. 2014 yılında, Saint Louis Federal Rezerv Bankası’nın kıdemli bir üyesi Bitcoin’i inceledi ve şu sonuca vardı: “Doğrudan bir yasağın uygulanması imkânsıza yakın.

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Departmanı’nın bir şubesi olan Para Birimi Denetleyici Ofisi, sözleşmeli bankaların artık kripto para birimini saklayabileceğini ve işlemleri gerçekleştirmek için blockchain teknolojisini kullanabileceğini söyledi.

ABD hükümeti, Bitcoin üzerinden sermaye kazancı vergileri topladı ve halka açık artırmada şu anki piyasa değerinden 6,5 milyar doların üzerinde açık artırma yaptı. Bu kadar değerli bir mülkü bir hükümetin seçmenlerine satmak, bunun üzerinden vergi toplamak ve ardından onu yasaklamak gücün kötüye kullanılması olur.

SEC’in yeni başkanı Gary Gensler bir Bitcoin hayranıdır. Önümüzdeki on yılda, benimsemenin Bitcoin’in ilk on yılında olduğundan çok daha hızlı bir oranda artacağını göreceğimize inanıyor olsak da, Bitcoin’in o kadar hızlı çalışması muhtemel değildir ki, uzun süredir devam eden rezerv para birimleri için yıkıcı hale gelecektir ve olduğu ölçüde, çok daha fazlasına değer olacak.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
kemal

bu büyük açık filmindeki gibi bir son getirebilir çok kişi batacak ve bu bilerek yapılacak sistemin kimin elinde olduğu belli deyil

kemal

bu kadar para sadece sanal olarak ibr yerden bir yere gidi yor ve iş yapmıyorsa sonu yakındır.
üretime katılmayan para için gerçek para basmayı kimse istemez digital paralar çıkınca bit veye diyer coinler ülkeler tarafından kullanımdan çıkarılmak istenecek çünkü sistemlerine ve para gücüne karşı olacaklar bu ülkedeki uber gibi kolya para ama birilerine zarar veriyor. dijital paralar ülkenin gücünü bildirecek. abd coin kendi parası gibi kullanacak ama onun yerine dolar digital olunca is biter alım satımı hala dolar belirler bitcoin in fiyatınıda dolar belirler dolar olmadan coin olmaz

NECATTİN kavsut

Ben bır yazılım muhendısı uzeyıyım ķıvantum bilgisayarlar cıktıgında bitcoin ın durumu ne olacak

Hakı

Yazılım mühendisisin ama yazmayı bilmiyorsun bizde yedik.

Nec71

:)))


Başa dön tuşu