Bitcoin

Binance CEO’su, “Bitcoin Hikayesini” Anlattı: Ne Zaman BTC Aldı?

Binance CEO'su hiçbir zaman BTC'lerini satmadığını açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in CEO’su, ilk olarak ne zaman Bitcoin (BTC) aldığını ve bütün BTC hikayesini anlattı. Changpeng Zhao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada aslında Bitcoin almanın ve bununla yatırım yapmanın ne kadar kolay olduğunu da anlattı.

600 Dolardan Bitcoin Aldı

CZ, ilk olarak 2014 yılında ortalama 600 dolardan Bitcoin aldığını belirtti. Bu alımının birçok düzeltme yaşadığını ve fiyatın daha da aşağıya indiğini ima eden CZ, elindekileri ise hiçbir zaman satmadığını vurguladı.

Şimdiye kadar iyi bir durumda olduğunu belirten Changpeng Zhao, kendi Bitcoin alımından sonra fiyatın 200 dolara kadar çekildiğini ve bu seviyede 2 yıl kaldığını vurguladı. Uzun vadeye bakılması gerektiği imasında bulunan ünlü CEO, aslında MicroStrategy’nin yaşadığı duruma örnek vermiş oldu.

MicroStrategy’nin hisse değeri kısa süre önce yaptığı Bitcoin alımları sonrasında %50’ye yakın değer kaybı yaşadı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da bu konuda göndermeli bir açıklamada bulundu ve aslında bu düzeltmenin sanıldığı gibi korkutucu olmadığını vurguladı.

Changpeng Zhao’nun hikayesi ise tam olarak buna örnek olarak verilebilir. 2014 yılında evini, arabasını ve elindeki her şeyi satan CZ, gerçekten tüm varlığı ile 600 dolardan Bitcoin alımı yapmıştı. Bir zamanlar fast-food zincirlerinde bile çalışan CZ, şu an ise kripto para sektörünün en varlıklı kişilerinden birisi.

Bitcoin fiyatının CZ’nin ilk alımından sonra yaklaşık olarak %10.000 artması, kısa vadeli paniğin ne kadar zararlı olabileceğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Cem

Sakin kalan her zaman kazanır bu diğer coinler içinde geçerli sakinn..

Mert

Tutun elinizde satmayın


Başa dön tuşu