coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance CEO'su CZ, Bir Müşterisinin Kaçırıldığını ve Çalınan Milyonlarca Dolarlık Kripto Paranın...

Binance CEO’su CZ, Bir Müşterisinin Kaçırıldığını ve Çalınan Milyonlarca Dolarlık Kripto Paranın Kurtarıldığını Açıkladı

Kripto para borsası Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamasında bir müşterisine dair ilginç bir olayı anlattı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) yaptığı açıklamasında birlikte çalıştıkları bir müşteri şirketin yöneticilerinin Karadağ’da kaçırıldığını ve kripto para hesaplarının boşaltıldığını bildirdi.

CZ’ye göre yöneticilerin toplam kayıpları 12.5 milyon dolar seviyesindeydi.

CZ, yaptığı açıklamasında saldırganların onchain aktivitelerinin takip edildiğini ve diğer kripto para borsalarıyla birlikte çalışarak saldırganların elindeki cüzdanların dondurulması için harekete geçildiğini bildirdi. Çalınan fonların tamamı USDT formundaydı ve çalınma olayının ardından bir Tron cüzdanına transfer edildi.

Binance CEO’su, çalınan 12.5 milyon dolarlık kripto paranın 11.8 milyon dolarını dondurmayı başardıklarını açıkladı.

Bununla birlikte bir kripto para topluluğu üyesi, kripto paraların üçüncü taraflar tarafından el konulamayacağı şeklinde pazarlandığını buna rağmen Binance’in bu fonları nasıl dondurabildiğini sorguladı.

Kripto para varlıkları, insanların bankalar tarafından gerçek dünya varlıklarının dondurulabilme riskine karşı hiçbir üçüncü taraf tarafından dondurulamama şeklinde bir vaat sunuyor.

İlgili Haber  Ethereum'un İstanbul'daki Etkinliği Devcon 2023'e Kısa Bir Süre Kaldı: Binance'te Listeli Hangi Altcoinler Etkilenebilir?

Binance CEO’su Changpeng Zhao bu eleştiriye cevap verdi ve tüm olayın bir denge meselesi olduğunu söyledi. Mükemmel bir denge noktası bulunmadığını belirten CZ, tamamen dondurulamayacak bir sistem içerisinde hırsızlık olayları gibi olaylara çözüm bulunamayacağını ima etti.

Bununla birlikte CZ, kullanıcıların Monero (XMR) gibi gizlilik coinleri kullanması durumunda bu tür dondurulmaların yaşanmayacağını ancak çalınan fonların da geri getirilemeyeceğini belirtti. Ek olarak Bitcoin’in de takip edilebildiğini ancak merkezi borsalara transfer edilmediği sürece dondurulamadığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail