AltcoinBinance CoinBitcoinHaberler

Binance CEO’su Hangi Kripto Paralara Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Binance CEO'su CZ'nin açıklamalarını aktardık.

10 maddelik kripto para manifestosu ve kripto para regülasyonlarına ilişkin pozitif açıklamaları ile gündemde olan Dünya’nın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao Associated Press’e konuştu.

Dogecoin ve Shib hakkında ne düşünüyor?

Şaka coinleri olarak adlandırılan mem coinleri hakkındaki fikri sorulan CZ, Dogecoin satın almadığını ifade etti. Kendi düşüncelerinin bu konuda çok önemli olmadığını ifade eden CZ, yeterince insan bunlara değer veriyorsa o zaman bir değeri vardır diye ekledi.

Yüksek Volatilite

Kripto para piyasalarındaki yüksek oynaklık hakkında konuşan CZ, şunları söyledi:

“Kripto, nispeten daha küçük bir pazar olduğu için yüksek oynaklığa sahiptir. Geleneksel varlıklardan çok daha küçüktür. Önümüzdeki ay kirayı ABD doları olarak ödemeniz gerekiyorsa, bir miktar ABD doları tutmanız gerekir. Son derece değişken varlıklarda bunu riske atamazsınız. Ama iki yıl, beş yıl için ayırabileceğiniz parayı, çok değişken varlıklara koyabilirsiniz.

Bugün kripto alanında çok sayıda aktif tüccar var. Yatırım kazançları veya spekülatif ticaret için bu sektörde olan çok sayıda insan var ve bu adamlar aslında oynaklığı tercih ediyor.

Kişisel Yatırımları

Kişisel yatırımları da sorulan CZ, şunları söyledi:

“Aslında çok fazla yatırım yapmıyorum. Çoğu insan için takip edilmemesi gereken gerçekten kötü örneklerden biriyim.

2014’te biraz Bitcoin aldım. Zamanla biraz harcadım ama çoğunu satmadım.

Sahip olduğum ve net değerimin çoğunluğunu oluşturan diğer varlığım BNB (Binance coin). Şahsen, başka  kripto para tutmuyorum.

Şahsen başka bir projede veya kriptoda hisse sahibi değilim. Bunu kasıtlı olarak yapıyorum çünkü herhangi bir potansiyel çıkar çatışması yaşamak istemiyorum.

Şahsen, finansal olarak özgürüm. Çok fazla paraya ihtiyacım yok ve bu şekilde yaşam tarzımı sürdürebiliyorum. Rockefeller’den bugüne kadar birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı gibi, servetimin çoğunu vermeyi planlıyorum. Servetimin %90, 95 veya %99’unu vermeyi planlıyorum.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu