AnalizBinance Coin

Binance Coin (BNB) Yeniden 35 Dolar Direncinde – İşte Önemli Seviyeler!

Güzel bir yükseliş trendi yakalayan BNB'de önemli seviyeler neler?

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in tokeni olan Binance Coin (BNB), son bir ay içerisinde ikinci kez 35 dolar direncini deniyor. BNB, son üç gün içerisinde yaktığı yeşil mumlarla birlikte yaklaşık %20 yükselerek 29.6 dolardan 35.69 dolar seviyesine çıktı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun BNB yakma programı ile ilgili yapmış olduğu açıklama, BNB fiyatındaki yükselişin en büyük nedeni olarak düşünülüyor. Ayrıca Binance’in yeni açıklamış olduğu Launchpool tokenlerini kazanmak isteyenlerin de BNB’ye akın etmesi, fiyatın yükselişini destekler niteliktedir.

Bu etkinin olabileceğini dünkü yazımızda belirtmiştik:

İlgili Haber
Pump Alarmı: Binance BNB Yakma Programını Hızlandırıyor!

Piyasa değeri 5 milyar doların üzerine çıkan BNB, yayın saati itibariyle 35 dolarlık direncin hemen altında 34.65 dolar üzerinden alıcı buluyor. Uzun vadede önemli bir direnç alanı olan 26.90 – 27.96 dolar aralığını desteğe çeviren BNB, emin adımlarla tüm zamanların en yükseği (ATH) olan 39.59 dolara doğru ilerliyor. Bu haftayı bu şekilde kapatması ve önümüzdeki hafta da 32.5 dolar üzerinde devam etmesi halinde BNB’de yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) görülebilir.

Binance Coin (BNB) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

40 Doların Önündeki İlk Engel!

Şimdilik 35 dolar seviyesinden reddediliyor gibi görünen BNB, birtakım fakeoutlara rağmen iki trend çizgisi arasında ilerliyor. Günlük grafikte birden fazla denenen alt ve üst trend çizgilerinden üsttekine yaklaşan BNB, öncelikli direnci olan 35 doları geçmesi halinde 36.40 dolara doğru ilerleyebilir.

Tersi bir durum olan satışları gelmesi ise fiyatın 31.5 dolara kadar çekilmesine neden olabilir. Bu seviyenin altında 30 dolarlık bir diğer önemli ve ara desteğimiz bulunuyor. Ayrıca bu 30 dolarlık seviye 20 günlük hareketli ortalama olan MA20’ye denk geliyor.

Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Güçlü Ayı Uyuşmazlığı!

4 saatlik BNB fiyat grafiği üzerinde durulduğunda yükselen tepeler yapan fiyatı takip eden alçalan tepeler yapan bir RSI göstergesi bulunuyor. Bu durum güçlü ayı uyuşmazlığı formasyonunu gösteriyor. Bu durumda fiyatta an itibariyle de görülen bir geri çekilme olması bekleniyor. Bu geri çekilmenin önündeki en büyük destek 33 dolar seviyesi olarak görülürken diğer destekler ise grafik üzerinde bulunuyor.

Binance Coin (BNB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

4 saatlik grafikte görülen bu formasyon aynı zamanda saatlik grafikte de kendini gösteriyor. Hatta formasyonun görülmesinin ardından gelen %3’lük düşüş de formasyonun işlediğinin göstergesidir. Saatlik grafikte yaşanan gerilemenin 34.61 dolarlık desteğe tutunması ihtimali bulunuyor. Aksi takdirde bu seviye altında yapılacak mum kapanışı gerilemeyi büyütebilir.

Binance Coin (BNB) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu