fbpx
Haberler

Binance hakkında New York Başsavcılığı’ndan suçlama

New York Başsavcılığı görevli avukatlarından Barbara Underwood, kripto para borsaları konusunda yaptığı açıklamada borsaların birçok hileye imza atıyor olabilecek olduğunu ve bu konu dolayısı ile ağır cezalar verilmesini uygun görülebilecek olduğunu açıkladı. Bitcoin borsaları konusunda Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada ”Binance ve bazı kripto para borsaları hileye imza atıyor olabilir, bu konuda henüz araştırmalar sürüyor ve sürmeye devam edecek.” açıklaması yapıldı.

Binance dünyanın en büyük kripto para borsası olması ve günde 1 milyar dolar ila 2 milyar dolar aralığına sahip işlem hacmi dolayısı ile dikkat çekerken, yatırımcıların sürekli olarak tercih ettiği kripto para borsaları arasında bulunuyor.

ABD ceza verebilir mi?

Yabancı kripto para borsalarına ABD tarafından yaptırım uygulanması veya ceza verilmesi mümkün mü? Sorusuna aranan yanıtlarda ise ABD yönetiminin istemesi durumunda dünyanın en büyük ekonomisi olması ve kripto para konusunda en fazla yatırımcıların bulunduğu ülke olmasının gücünü kullanarak Binance ve diğer yabancı kripto para borsalarına oldukça fazla ağır cezalar uygulayabilecek olduğunu açıkça gösteriyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box