Borsa

Binance, Ukraynalı Çocuklara Yardım Amacıyla Milyonlarca Dolar Aktardı!

Ukrayna halkına yardım için yüklü bağışta bulunan Binance şimdi ise sadece çocuklara özel yeni bir bağış yaptı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Ukrayna savaşının etkilerini azaltabilmek için elinden geleni yapıyor. Binance, UNICEF’e 2,5 milyon dolarlık bir bağışta bulundu ve bunun özellikle savaş zamanında zor durumda kalan Ukraynalı çocuklara yönelik olduğunu aktardı.

İlgili Haber
Binance'den Ukrayna'ya Kripto Para Desteği!

Binance, Kesenin Ağzını Açtı

Binance’in kar amacı gütmeyen hayır kurumu olarak da bilinen Binance Charity, 2,5 milyon dolarlık bağışı yapan kurum oldu. UNICEF’e aktarılan bağış karşılığında UNICEF de Binance yönetimine teşekkürlerini iletti. UNICEF’in Ukraynalı çocuklara ve ailelere yardım etmesi için kullanacağı bu fon kesinlikle bir hayli önemli.

UNICEF, yaptığı açıklamada bu fonların özellikle su, eğitim ve çocuklar için korunma sağlanması için kullanılacağını vurguladı. Buna ek olarak çeşitli topluluklar için hijyen ve sağlık hizmetlerinin sağlanması da yine UNICEF aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Ukrayna’daki Rus ilerleyişi hala devam ediyor ve bu sebeple birçok bölgeden kaçan insanların sayısı artmakta. Binance bu adımı atarak aslında batı devletlerinin istediği bir şeyi geri çevirmesine rağmen politik bir tutum sergilemiş de oluyor.

Coinbase ve Binance kripto para borsalarının Rus vatandaşlara hizmet vermesinin engellenmesi istenmişti ancak önde gelen bütün borsalar bunu reddetti. Binance bunun Rus vatandaşları için adil olmayacağını vurguladıktan sonra Ukrayna’ya para yardımında bulunarak da aslında tarafını belli etmeye çalışıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise kısa süre önce yaptığı açıklamada kripto paraların zaten Rusya ve Rus ekonomisi için önemli olmadığını vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu