Kripto HaberleriBitcoinBinance US'deki Büyük Bitcoin (BTC) Vurgununun Sebebi Açıklandı: BTC Neden 8.200 Dolara...

Binance US’deki Büyük Bitcoin (BTC) Vurgununun Sebebi Açıklandı: BTC Neden 8.200 Dolara Düştü?

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa süre içerisinde inanılmaz bir yükseliş elde etti ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin’in rekor üzerine rekor kırdığı ve konsolidasyon yaşayıp 65.000 dolar bandına çekildiği günde 8.200 dolarlık fiyata ani bir iniş yapması ise herkesi şaşırttı.

İlgili Haber
Bitcoin, Binance US'de 8200$'a Düştü!

Binance’in ABD iştiraki olan Binance US üzerinde yaşanan bu olay, BTC fiyatının yaklaşık 1 dakika 8.200 dolardan işlem görmesine. yol açtı. Binance ilk başta konu hakkında açıklama yapmazken bir şirket sözcüsü Bloomberg’e bir demeç verdi.

Bitcoin’in Düşüş Sebebi Açıklandı

Binance US sözcüsünün Bloomberg’e verdiği demece göre, kurumsal yatırımcılardan birisi alım satım algoritmasında sistemsel bir hata yaşadı ve bu da satışa neden oldu. Yani görülen fiyat aslında sistemsel bir hata sonucu görülse de satışlar gerçekleşti.

Söz konusu dakikalarda %88’lik bir düşüş yaşayan Bitcoin, 600 BTC’lik bir hacimle ancak bu seviyeye geriledi. Bu da söz konusu kurumsal yatırımcının 600 BTC’lik olmasa da yüklü satış yapmış olabileceğine işaret ediyor.

Borsanın sözcüsü sorunun artık çözüldüğünü belirtse de kurumsal yatırımcının kim olduğu açıklanmadı. Bazı kullanıcılar ise bunun likidite eksikliğinden kaynaklanmış olabileceğini düşünüyor ve aslında yüklü satış ile likidite eksikliği buna sebep olmuş olabilir.

Buna rağmen Binance US üzerindeki BTC fiyatı yeniden eski seviyesine döndü ve olay anından beri herhangi bir değişim yaşanmadı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları