Kripto HaberleriAltcoinBir DeFi Platformu Daha Hacker'ların Kurbanı Oldu! Saldırılar Neden Durdurulamıyor?

Bir DeFi Platformu Daha Hacker’ların Kurbanı Oldu! Saldırılar Neden Durdurulamıyor?

Takip et

Kripto para piyasasında sıklığı artan merkeziyetsiz finans (DeFi) hack’lenmelerine bir yenisi daha eklendi. Tezgah üstü kripto para türev platformu Deus Finance (DEUS) hacker’ların kurbanı oldu.

Olay sonrası güvenlik şirketi Peckshield tarafından yapılan açıklamaya göre Deus Finance toplamda 3 milyon dolarlık Ethereum ve stablecoin olan DAI kaybı yaşadı.

DeFi Platformu Deus Finance Hacker’lara 3 Milyon Dolar Kaptırdı

Kripto para topluluğu, yine merkeziyetsiz finans platformlarını hedef alan yeni bir hack olayını konuşuyor. Raporlara göre Deus Finance uygulamasından 3 milyon dolarlık kripto para hacker’lar tarafından çalındı. DeFi analiz ve güvenlik şirketi Peckshield, olayın nasıl geliştiğini Twitter üzerinden paylaştı:

“Deus Finance hacker saldırısı kurbanı oldu. Hacker’lar platformdan 3 milyon dolarlık kripto para çaldı ancak platformun kaybı bundan daha fazla olabilir. Hacker’lar toplamda 200.000 DAI ve 1101.8 Ethereum’u kendi cüzdanlarına aktardı.

Hack olayı, flaş kredi yardımıyla StableV1 AMM – USDC/DEI işlem çiftinin fiyat bilgilerini okuyan oracle’ın manipülasyona uğratılmasıyla gerçekleşti. Bu yüzden normal kullanıcılar bile aldıkları borçları ödeyememiş oldu.”

Saldırılar Sonrasında Platformun TVL Değerinde Kayıp Yaşandı

Olayların ardından platformun kendi altcoini olan DEUS %6 değer kaybetti ve platformda bulunan toplam kilitli değer (TVL) ise %20 azaldı.

İlgili Haber
Wormhole Hacklendi,120.000 Ethereum (ETH) Çalındı! İşte Detaylar

Deus Finance’a gerçekleştirilen bu saldırı, 2022 yılında DeFi dünyasında yaşanan hack olayları arasında yerini buldu. Hack olayları nedeniyle kripto para piyasasında bu platformlara karşı bir güven azalması yaşanıyor. Şubat ayı başında da Wormhole 230 milyon dolarlık bir saldırının kurbanı olmuştu.

İlgili Haber
Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Nedir?
İlgili Haber
Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Nedir? #2
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları