HaberlerXRP

Bir Şirket Daha Ripple’ı (XRP) Borsa Portföyünden Kaldırdı!

XRP'yi portföyünden çıkaran şirketlerin sayısı artmaya devam ediyor.

XRP’de sular durulmuyor. SEC’in Ripple’a açtığı davanın yansımaları devam ediyor. Son olarak İsviçreli kripto varlık yöneticisi 21Shares, borsada işlem gören XRP ürünlerini kaldırdığını duyurdu. Eski adıyla “Amun” olarak bilinen şirket, yaklaşık 250 milyon dolar değerinde kripto varlık yönetiyor.

The Block’a konuşan CEO Hany Rashwan “şirketin endeks kuralları gereği, menkul kıymet olan herhangi bir jetonun veya likitide sorunları olabilecek herhangi bir jetonun şirketin portföyünde tutulması mümkün değildir.” açıklamasını yaptı.

SEC tarafından Ripple’a ve yöneticilerine açılan davanın ana konusunu da, XRP’nin menkul kıymet olarak satışı ve bundan elden edilen gelirler oluşturduğu için şirketin bu kararı aldığı belirtiliyor.

21Shares’in borsa varlıklarının hiçbirisi ABD borsalarında listelenmemesine rağmen, şirketin bu kararı alması akılları karıştırdı. Şirket CEO’su bu konuya da açıklık getirdi. Rashwan’a göre XRP’nin pazar riski çok yüksek. Sadece ABD borsaları tarafından delist edilse dahi şirketin likitide krizi yaşayabileceğini düşünen CEO, riskleri göz önünde tutarak bu kararı aldıklarını söyledi.

Bilindiği üzere OSL, CrossTower ve Beaxy gibi küçük hacimli borsalardan sonra, Bitstamp’ta ABD’li müşterileri için XRP’yi delist etme kararı almıştı. Jump Traiding, Galaxy Digital ve Bitwise gibi büyük şirketlerin elini çektiği XRP’de, yaşanabilecek likitide krizi büyük şirketleri korkutmaya devam ediyor.

İlgili Haber
Ripple (XRP) İle İlgili Yaşanan Tüm Gelişmeler Bu Haberde! Uzmanlar İkiye Ayrılmış Durumda
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu