Kripto HaberleriHaberlerBirleşik Krallık'ta Kripto Paralar İçin Yeni Adım Atılıyor!

Birleşik Krallık’ta Kripto Paralar İçin Yeni Adım Atılıyor!

Takip et

Birleşik Krallık Crypto and Digital Assets All Party Parliamentary Group (APPG), hükümetle paylaşmak üzere bir rapor ve öneriler oluşturmak amacıyla ülkedeki kripto para sektörüne yönelik bir inceleme başlattığını açıkladı.

Birleşik Krallık’ta Kripto Para Konusunda Rapor Hazırlanacak

İki partiden de temsilcilerin bulunduğu grup, ana siyasi partilerden milletvekilleri ve senatörlerden oluşuyor.

APPG’den yapılan açıklamada, incelemenin İngiltere’deki kripto ve dijital varlıklarla ilgili temel politika konularına odaklanacağı ve yazılı başvuruların 5 Eylül’e kadar kabul edileceği belirtildi.

Grup, düzenlemenin rolü, CBDC’ler, tüketicinin korunması ve ekonomik suçlar konusunda kripto operatörleri, düzenleyiciler, endüstri uzmanları ve hükümetten bilgi almak istiyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda birkaç kanıt oturumu düzenlemeyi planlıyor.

APPG Başkanı Milletvekili Lisa Cameron şunları söyledi:

“Kripto ve dijital varlıklar söz konusu olduğunda Birleşik Krallık’ın ayağını gazdan çekmemesi ve hükümet ile düzenleyicilerin taahhütlerini yerine getirmesi hayati önem taşıyor.”

Grup ayrıca bulgularını, sektörle ilgili kendi soruşturmasını duyuran Parlamento’daki Hazine Seçim Komitesi ile de paylaşacak.

2021 yılında kripto paraların yaygınlaşması ile birlikte çok sayıda ülke bu alanda düzenleme yoluna gitmeye başlamıştı. Mayıs ayının başlarında 40 milyar dolarlık bir ekosistem olan Terra ve TerraUSD tokenlerinin çöküş yaşamasıyla birlikte kripto varlık piyasasına yönelik soruşturmalar sertleşmişti.

Gelişmeler ile birlikte Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatı düşüşe geçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları