AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 10.000 Doları Ne Zaman Görecek? – Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatının ne zaman yükselecek olduğu konusu birçok kripto para yatırımcısı için merak konusu olmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı 2019 yılında istenen fiyat seviyelerini görmedi. Her ne kadar sene başında 3.300 dolarlı fiyat seviyelerinden 14.0000 dolara kadar yükseliş yaşamış olsa da Bitcoin rekor bekleyenlerin yüzünü güldürmedi. Bitcoin ile ilgili bazı soru işaretlerinin bu sene oluşmasının en büyük sebebi olarak ise bu sene içerisinde fiyatın 15.000 doların üzerini hiçbir zaman için görememiş olması ve fiyatın sürekli olarak düşüp yükselmesi oldu. Yatırımcıların büyük bölümü fiyatın daha fazla gerileyebilecek olduğu düşüncesi ile hareket ederken, bir kısmı ise fiyatın daha fazla yükselecek olduğu konusunda soru işaretlerine yanıt aradılar.

Bazı kripto para yatırımcıları ise Bitcoin’in fiyat olarak ne zaman 10.000 doları görecek olduğu ile ilgili soru işaretlerine yanıt aradılar. 2020 yılından önce analistlere göre Bitcoin fiyatında 10.000 dolar seviyesinde bir beklenti olması doğru değil ve özellikle 25 günden daha az bir süre kalmış olan 2019 yılı için bu konuda yatırımcıların 2019 sonuna doğru yüksek beklenti içerisinde olmaması gerek.

Bilindiği gibi 2020 yılının Mayıs ayında Bitcoin için 3. kez halving (yarılanma) olayı gerçekleşecek ve BTC blok ödülleri 12.5 BTC’den 6.25 BTC‘ye düşecek. Yani aynı işlem gücü ile üretilen Bitcoin miktarı yarı oranında azalacak. Daha önce bu durum BTC’nin başına 2 defa geldi ve fiyat her zaman ciddi şekilde yükselişler yaşadı. Eski zaman baz alındığında BTC’nin halving etkisi ile yine yükseliş yaşayacağı tahmin ediliyor.

İlgili Haber
Ünlü Türk Analistten Bitcoin Fiyat Öngörüsü

10.000 doların kısa süre içerisinde görülebilecek bir fiyat seviyesi olmadığını belirten analistler, fiyatın daha büyük beklentiler içerisinde olan kimseleri üzebilecek olduğunu ancak 2020 yılı Ocak ve Şubat ayında 10.000 ve 15.000 dolar arasında minimum beklenti ile hareket edilmesinin daha doğru bir sonuç verebilecek olduğunu düşünüyorlar. Tahmin edilmesi en zor piyasalardan olan kripto para piyasası her zaman beklenildiği gibi tepki vermemekle beraber analistler ve uzmanlar bazı olması beklenen olaylara dayanarak fiyatın yükseleceğini düşünüyor.

Sizin için 2020 yılı içerisinde olması beklenen olayları derledik:

İlgili Haber
2020 Yılında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu