AnalizBitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

“Bitcoin 2013 ve 2017’yi Tekrar Ediyor” Dedi, Zirveyi Açıkladı!

Bitcoin'deki yükseliş beklentisi devam ediyor.

Bitcoin’de zirveyi tespit etmek için çalışan analistlerin büyük bir kısmı, 2013 ve 2017 yıllarındaki verilerden yararlanıyor.

4 yılda bir gerçekleşen halvinge dayalı döngülerde benzer hareketler olduğunu gözlemliyoruz. Bu benzerlikleri bir araya getiren kripto para analist TechDev Bitcoin’de hala gidecek yolumuz olduğunu ifade ederek, olası zirveleri belirledi.

Bu konuda analistin faydalandığı bir kaç grafiği ve metriği aktaracağız. Ancak öncesinde hatırlatmak fayda var. Daha önce bu şekilde olması yine bu şekilde olacağı anlamına gelmez. Bu nedenle TechDev’de herkesin kendi riskini yönetmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Analist, ilk olarak daha önce bizimde analizlerimizde yararlandığımız, Bitcoin’in logaritmik büyümesini ele alan grafiğe bakıyor.

Analist Bitcoin’in daha önceki döngülerde de fib log 1.618 seviyesindeki derin düzeltmeden sonra log 2.272 seviyesine kadar yükseldiğini ve bu şekilde zirveye ulaştığını ifade ediyor. Buna göre Bitcoin’de bu döngü sonunda fiyat yaklaşık 200.000$ bandında olacak. 2 Haftalık grafikte yapılan analize göre RSİ’da da hala gidecek yolumuz olduğu görülüyor.

Analist başka bir grafiğinde 2011, 2013 ve 2017 yıllarında teknik göstergelerin (RSİ, RVI, Stock RSİ, Vortex VI) olduğu seviyeleri işaret ederek tüm döngülerde benzerlikler olduğunu, güncel tabloda ise hala gidecek yolumuz olduğunu ifade etti.

Grafikleri incelediğimizde, döngünün son aşamalarına yaklaştığımızı ancak tarih tekerrür ederse sert bir yükselişinde arifesinde olduğumuzu görüyoruz.

Yukarıdaki grafikler haftalık ve 2 haftalık grafiklerdir. Bu nedenle çok kısa vadeli dalgalanmalar hakkında fikir vermez. Lütfen kendi riskinizi yönetin.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu