AnalizBitcoin

Bitcoin İçin 2020 Yılı Nasıl Geçecek? Güncel Göstergeler Neyin Habercisi?

Yatırımcılar 2020 yılında nelerle karşı karşıya kalacak? En güncel gelişmeler neler?

Kripto para birimi yatırımcıları 2020 yılında nelerle karşı karşıya kalacaklarını henüz bilmiyorlar. Yatırımcılar için 2020 yılının 2019’dan farklı olması için sadece Bitcoin’in rekor kırması yeterli gibi görünse de her yatırımcının aklında bu yok. Bazı kripto para yatırımcılarına göre 2020 yılında daha güvenli bir piyasa, daha güvenli kripto para borsaları ve daha çok insanın ve kurumun kripto para kullanması isteği yatıyor.

Kripto para piyasasında bazı kripto para yatırımcıları ellerindeki Bitcoin’in 2020’de değer kaybedecek olduğunu düşünürken, bazıları ise tam tersi kripto paraların rekor kırabilecek olduğu konusunda beklentilere sahip durumdalar.

Analist tarafına bakıldığında ise orta ve uzun vadede BTC’nin ciddi yükselişler görmesi tahmin edilirken, her ne kadar analistler bu görüşlerde olsa da yatırımcılar önceki tecrübelere dayanarak analist görüşlerini pek de önemsemiyor. Zira 2018 ve 2019 seneleri için de rekor tahminler yapılmış ama hiçbiri gerçekleşmemişti.

Ancak yatırımcıların “Bitcoin rekor kırarsa iyi kırmazsa kötü” tarzındaki düşüncesi son derece yanlış. Zira 2019 yılında her ne kadar rekor kırılmamış olsa da Bitcoin oldukça iyi bir yıl geçirdi diyebiliriz.

Milyarlarca dolar piyasada bekliyor

Öte yandan 100 milyar dolarlık Bitcoin’in 1 yıldır hareket etmediği dikkatlerden kaçmıyor. Bu kişiler ellerindeki kripto para birimlerini bekletiyorlar veya uzun vadeli yatırımdan ziyade zarar eden yatırımcılar oldukları tahmin ediliyor. Zarar eden ve 20 bin dolar düzeyinden yatırım yapan yatırımcılar tekrar yükselecek ve rekor kıracak beklentisi ile zaten zararda oldukları için beklemeyi tercih ediyorlar.

Bunların ne kadar yüksek miktarda piyasada parası var henüz bilinmiyor olsa da, iddialar bu paranın çoğunun bu kimselere ait olabileceğini gösteriyor.

Ancak diğer bir görüş ise; şu anda 18 milyon olan toplam Bitcoin arzı içerisinde yaklaşık 7 milyonunun erişilemez olduğu. Yaklaşık 7 milyon Bitcoin zamanında birileri tarafından alındı fakat şifre unutma veya BTC sahibinin ölmesi gibi sebeplerle şu anda ulaşılamaz duruma gelmiş durumda. Bu yüzden de 100 milyar dolarlık hareket etmeyen Bitcoin’lerin içerisinde bu ulaşılamaz BTC’lerin de olduğu tahmin ediliyor.

“Kripto paralar için 2020 kötü bir yıl Olmayacak”

2019 yılında BTC 3150 dolar seviyesinden 14.000 dolarlara kadar yükseliş yaşamış ve yatırımcısına ciddi kar fırsatları sunmuştu. Genel itibarı ile iyi bir yıl geçiren BTC, 2020 yılı için adeta güç topladı. Mayıs ayında olacak halving olayının yanı sıra ülkelerin ve kurumların Blockchain ve Bitcoin’e olan bakış açıları olumlu bir hal aldıkça her geçen gün BTC biraz daha bilinir ve güvenilir bir hal alıyor.

Bu sebepler ışığında orta ve uzun vadede yükselişlerin görüleceğini ifade eden uzmanlar, güncel olarak 7700 ila 7800 dolar seviyelerinin ciddi bir destek bölgesi olduğunu belirtirken, 8500 dolar direncinden sonra 9000 dolar seviyesinin de en önemli direnç seviyelerinden olduğunu ifade ediyor. Kısa vadede ise 9000 ila 9500 dolar seviyeleri arasına bir yükseliş bekleniyor.

Öte yandan Bitcoin’in yükselişini tetikleyecek iki önemli olayı yazdığımız yazımızı da inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin'in Rekor Kırmasını Tetikleyecek İki Önemli Olay Ne?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu