Bitcoin

Bitcoin 2020’de 2019’a Oranla Nelerle Karşılaşacak?

Bitcoin fiyatı, piyasa durumu ve yatırımcılar 2020 yılında 2019'dan farklı olarak nelerle karşılaşabilir?

Kripto para pazarında sık sık gündeme gelen ve önemli konulardan bir tanesi olarak bilinen fiyat, 2019 yılında yatırımcılara rekor kırılmaması nedeniyle ‘sorun’ olmuştu.

Bazı kripto para birimi sahibi olan yatırımcılar 2019 yılında beklentilerinin yıl sonuna doğru büyük bir rekordan yana olduğunu belirtmiş ancak bu beklentileri belirli sebeplerin neticesinde asla karşılanamamıştı. Her ne kadar böyle olsa da BTC 2019 senesini gayet olumlu ve iyi şekilde geçirdi.

Yatırımcıların 2019 yılında bekledikleri ile 2020 yılında bekledikleri arasında son dönemde bazı farklar olsa da, bu farklar çok değişmedi.

Bitcoin yatırımcıları 2019 yılında yine rekor beklentisi ile hareket ediyordu, bugün yine rekor beklentisine sahipler. 2020 yılı sonuna kadar Bitcoin fiyatında büyük bir rekor kırılıp kırılmayacak olduğu konusu soru işaretlerine neden olsa bile bazı Bitcoin sahibi kimseler 2020’de rekor beklentisinin gerçek olabileceğini düşünerek hareket ediyorlar.

Bitcoin’in 2020 yılından hemen sonra rekor kırabilecek olduğunu belirtenlerin oranı da son derece fazla olsa da, yatırımcılar için 2020 yılı 2021’den daha fazla önemli bir yıl olarak görülüyor.

Stabil bir yükseliş beklentisinde olanların sayısı 2020’de daha fazla artış göstermiş olsa bile, kısa süre içerisinde yükseliş beklentisi içerisinde olanların sayısında da oldukça iyi bir artış var. Yatırımcıların bir bölümü 2020’nin ilk 3 ayında rekor kırılmasa bile yükseliş olacağı ve 9.000 doları geçeceğine inanıyor.

Yazıda da belirttiğimiz gibi beklentiler ve öngörüler hep “rekor” üzerine. Çoğu insan Bitcoin’i 2017 yılında kırdığı rekor sayesinde tanıdı ve bu ilk tanışmadan beri “nasıl başlarsa öyle gider” psikolojisi ile her zaman BTC’yi rekor kırıp kırmayacak olmasıyla değerlendirdi.

Bu düşünce aslında son derece yanlış olmakla beraber birçok kişi Bitcoin iyi bir sene geçirse bile sadece rekor kırıp kırmamasıyla ilgileniyor.

Bitcoin 2019’da zaten değer kazandı

2019 yılında zaten değer kazanmış olan Bitcoin, yatırımcılarına 2019’da %100’den daha fazla kazanç imkanı çokça kez sundu. 3.000 dolarlı fiyat seviyelerinden 14.000 dolarlı fiyat seviyelerine kadar değişkenlik gösterdi ve bu Bitcoin’i de, yatırımcılarını da büyük oranda olmasa bile kurtarmayı başardı.

2020 İyi geçecek

2020 yılında Libra etkisi, Çin tarafından kripto para birimi konusunda yeni adımlar atılacak olması, ABD’nin kripto para yasaları konusunda adım atması beklentisi, halving olayı, birçok kurumun ve devletin kripto para çıkarma hamlesi ve daha birçok sebep dolayısı ile kripto para yatırımcıları istediklerini 2020’nin sonlarına kadar bulabilirler.

Libra ve Çin, yatırımcıların beklentilerini fazlasıyla karşılayabilecek olsa da, çok sayıda yatırımcı ne kadar fazla kripto para birimi çıkarsa çıksın Bitcoin’den vazgeçmeyi düşünmüyor.

2020’de Bitcoin fiyatı dışında pazar payı oranının daha fazla yükselebileceği ve %70’den daha fazla pazar payı oranına sahip olabileceği belirtiliyor.

Bitcoin’in önündeki olası olayları değerlendirdiğimiz ve yeni bir “rekorun” olabilme ihtimalini ele aldığımız yazımızı da inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Yeniden 20.000 Doları Görebilecek Mi? Maddeler Halinde Sıraladık!

*Yatırım tavsiyesi değildir, bazı analist ve yatırımcıların düşünceleri aktarılmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu