fbpx
Bitcoin

Bitcoin 3.700 Dolara Gerilemesi 6 Milyar Dolara Patladı!

6 milyar neden kayboldu?

Bitcoin fiyatının 3.693 (3.700) dolara gerilemesi piyasada beklenenden daha kısa sürede Bitcoin piyasa hacminin düşmesine sebep oldu. 3.800 dolara kadar bekleyen Bitcoin sahipleri birkaç dakikalık sürede düşüşlerin olmasından ve bunun sonucunda kripto para fiyatlarının büyük oranda düşmeye başlamasına tepki gösterirken Bitcoin piyasa hacminde 6 milyar doları aşan miktarda düşüş oldu ve bu kayıp fiyat üzerinde daha büyük düşüşü tetikledi.

Kripto para birimlerindeki her piyasa hacmi ve fiyatı düşüşü belirli yatırımcıların piyasadan çıkmasına ve kaybolmasına sebep olmakta. Piyasada düşüşler kadar yükselişler tam tersi oranda tepki ortaya koyarken, yükselişler olması durumunda yatırımcılar binlerce dolarlık kazanç elde edeceklerini düşünerek piyasaya ilgi gösteriyorlar.

Bitcoin piyasa hacmi 6 milyar doları sadece Bitcoin fiyatındaki 400 dolardan biraz fazla düşüş sonrasında kaybetti. 70 milyar doları biraz aşmış olan piyasa hacminin 400 dolardan çok az fazla olan düşüş sonrasında 6 milyar dolar kaybetmesi ise piyasada tüm altcoin fiyatlarının düşmesini tetikledi. Altcoin fiyatlarındaki değişim gün içerisinde %6’ları görürken, bazı bilinmeyen altcoin kripto para birimleri ise daha yüksek oranlarda değer kaybetti.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box