Bitcoin

Bitcoin 3.700 Dolara Gerilemesi 6 Milyar Dolara Patladı!

6 milyar neden kayboldu?

Bitcoin fiyatının 3.693 (3.700) dolara gerilemesi piyasada beklenenden daha kısa sürede Bitcoin piyasa hacminin düşmesine sebep oldu. 3.800 dolara kadar bekleyen Bitcoin sahipleri birkaç dakikalık sürede düşüşlerin olmasından ve bunun sonucunda kripto para fiyatlarının büyük oranda düşmeye başlamasına tepki gösterirken Bitcoin piyasa hacminde 6 milyar doları aşan miktarda düşüş oldu ve bu kayıp fiyat üzerinde daha büyük düşüşü tetikledi.

Kripto para birimlerindeki her piyasa hacmi ve fiyatı düşüşü belirli yatırımcıların piyasadan çıkmasına ve kaybolmasına sebep olmakta. Piyasada düşüşler kadar yükselişler tam tersi oranda tepki ortaya koyarken, yükselişler olması durumunda yatırımcılar binlerce dolarlık kazanç elde edeceklerini düşünerek piyasaya ilgi gösteriyorlar.

Bitcoin piyasa hacmi 6 milyar doları sadece Bitcoin fiyatındaki 400 dolardan biraz fazla düşüş sonrasında kaybetti. 70 milyar doları biraz aşmış olan piyasa hacminin 400 dolardan çok az fazla olan düşüş sonrasında 6 milyar dolar kaybetmesi ise piyasada tüm altcoin fiyatlarının düşmesini tetikledi. Altcoin fiyatlarındaki değişim gün içerisinde %6’ları görürken, bazı bilinmeyen altcoin kripto para birimleri ise daha yüksek oranlarda değer kaybetti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu