AnalizBitcoin

Bitcoin 7.000 dolar altına düşebilir mi?

Bitcoin ile ilgili olarak ortaya atılan iddialar 7.000 dolar seviyesinin daha fazla altına düşebilecek olduğu yönünde oldu. Yatırımcıları yakından ilgilendiren düşüşlerin büyük kısmı daha çok küçük yatırımcıları etkilerken, bir kısmı ise büyük yatırımcıları etkilemekte. Yatırımcıların mevcut yatırım oranlarına bağlı olarak 1 kuruş düşüşte dahi olası büyük zararlar olabilecek olduğu üzere, 1 kuruş artışta tıpkı dolar yatırımında olduğu üzere binlerce dolarlık kayıplar ve ek getiriler sağladıklarının unutulmaması gerek.

Yatırımcıların bu hafta içerisinde yaşanan düşüşlerden ise daha fazla etkilendikleri, zira asıl beklentinin kripto para piyasasında beklenen artışlardan yana olmasın rağmen tam aksine büyük düşüşlerin beraberinde geldiği bilgisi yönünde oldu.

Son birkaç gündür durmadan düşüş yaşayan Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde toparlanması beklenmezken, gelecek 30 gün içerisinde belirli seviyeye kadar gerilemesi ve zaman zaman ise artışlar ile yatırımcıları tutmayı başarabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Yatırımını bu hafta içerisinde Bitcoin’den yana tercih edenler kaybetti

Bu hafta Bitcoin’e yatırım yapanların daha büyük oranlarda kayıplar yaşadıkları ve bu kayıpların ciddi oranlarda olabildiği bilgisi sonrasında bazı yatırımcılar daha büyük zararlardan kaçınmak için şimdiden satış yolunu tercih etmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Piyasada yaşanan durgun bir gerilemenin hakim olması ve durmaksızın birkaç gündür yaşanan düşüşlerin 7.000 dolar seviyesinin altına düşüp düşmeyecek olduğu endişesi yaşatması ise ”düşer mi?” tartışmalarını beraberinde getiren konulardan bir tanesi oldu.

Eski yatırımcılar korkmuyor

Yatırımını son 2 hafta içerisinde yapanlar dışında neredeyse herkesin kazançlı durumda olduğu mevcut Bitcoin fiyatında gelecek günlerde düşüşlerin devam etmesi ve 7.000 doların altına düşmesi durumunda ise daha büyük kayıplar söz konusu olabilir.

Zira bu kayıpların oranları ne kadar fazla olursa olsun 7.000 dolar seviyesine kadar olan kayıplar geçtiğimiz ay 6.000 dolar fiyat bandından yatırım yapanları pek fazla zarara sokmuyor, sadece daha fazla kar etmelerinin önünde büyük bir engel yaratıyor.

Mevcut piyasa durumu göz önünde bulundurulursa 7.000 doların altına gerileme olması da doğal ve beklentiler dahilinde olması gerekiyor. 7.000 altına düşmesi durumunda ise 4.500’e kadar düşüşler olabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Ancak eski yatırımcılar bu gibi durumları daha önce çok gördüğü için yatırımlarını satmayıp tutma taraftarı. Çünkü bu kişilere göre Bitcoin, eskiden olduğu gibi tekrar ani ataklar yapıp yükselişe geçecek. Bu durumlarda panik yapıp yanlış pozisyon almamak için sabırlı olmak ve sık sık piyasadaki haberlerini takip etmek gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu