Analiz

Bitcoin 9 Bin Doların Üzerinde, Bundan Sonra Ne Olur?

Nexo

Bitcoin Yükseliyor, 9 Bin Doların Üzerinde, Bundan Sonra Ne Olur?

Son 1 haftadır yükseliş trendine giren Bitcoin çarşamba günü yüzde 5 lik bir artış yaparak 9 bin barajını aştı ve an itibari ile 9800 dolar civarlarında.

Ayrıca Litecoin, son 2 günde yüzde 35 lik bir yükselişle 230 dolar seviyelerinde. Litecoin’in yükselişinin ardında 28 Şubat’ta kullanımına başlanacak olan LitePay’ in etkisi büyük. LitePay hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca 2 gün önce Microsoft’un yaptığı açıklama piyasanın yükselmesinde önemli bir rol oynadı. Microsoft yaptığı açıklamada: Merkezsiz kimlik sistemlerinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi halka açık olan blok zincirlerini kullanacağını açıkladı.

10 Bin Dolar Seviyesi Önemli

1 -2  hafta önce art arda gelen olumsuz haberler ve hack skandalları ile 5900 seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, gelen olumlu haberler ile tekrar yükselişe geçti. Daha önceki analiz haberimizde de belirttiğimiz gibi bitcoin 10 bin dolar seviyelerine geldiğinde, yatırım yapmaya uzak duran ve bitcoin için “balon patladı” gibi tabirler kullanan insanlar tarafından tekrar güvenini kazanacak. Kripto paraların değerini tamamen arz ve talep belirlediği için tekrar ciddi bir artış trendine girecek diye düşünülüyor. Nitekim art arda gelen olumlu haberler ve beraberinde gelen “Bitcoin artıyor” haberleri insanları tekrar heyecanlandırmış olacak ki kripto paraların piyasa değeri Coinmarketcap.com‘a göre 480 milyar doları geçmiş durumda. Bu değer geçen hafta 380 milyar dolar seviyesindeydi.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı