AnalizBitcoin

Bitcoin Adım Adım 20 Bin Dolara Gidiyor Daha Yükselecek Mi?

Bitcoin fiyatındaki yükselişler devam ediyor.

Bitcoin’deki geçe yarısı devam eden fiyat yükselişlerinin ardı arkası kesilmedi ve fiyat 12.000 doların üzerine çıktı. Yaklaşık 1 saat önce 13.000 dolar seviyelerine dokunan BTC, an itibarı ile 12,750 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Adım adım 20 bin dolar yolunda ilerleyen Bitcoin, altcoinler karşısında ciddi bir şekilde değer kazanıyor. Altcoinlere bakıldığı zaman henüz bir artış görülmezken bu dönemde parasını altcoinler de bekletenler ellerindeki BTC miktarını azaltmış durumdalar.

İlgili İçerik: Altcoinler Neden Yükselmiyor?

224 milyar dolar piyasa hacmi ile toplam piyasa hacmi olan 362 milyar dolarlık pazarın yüzde 62’sini elinde tutan BTC, son 2 senenin en büyük piyasa hakimiyeti seviyesine ulaştı.

Fiyatta Bir Düzeltme Olabilir

Çok hızlı artışın peşinden bir fiyat düzeltmesi olabileceğini hatırlatan analistler 11.900 dolarların görülebilecek olduğunu ifade ediyor. Ancak genel görüş yakın zamanda BTC’nin 15.000 dolar seviyesine kadar yükselebilecek olduğu.

Öte yandan gün içerisinde dünyanın en büyük borsalarından olan ve 24 saatlik işlem hacmi 1 milyar doları bulan Bitfinex borsası saat 11.45 itibarı ile planlı bakım çalışmasına girecek ve 7 saat kapalı kalacak. Bu durumun fiyata az da olsa etki edebileceği öngörülüyor. Fiyat geri çekilmesi bu süre zarfında gerçekleşebilir. Ancak BTC’nin bu sert yükseliş ve düşüş zamanlarında fiyat tahmini yapabilmek neredeyse imkansız.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu