AnalizBitcoin

Bitcoin Haftalık Fiyat Analizi, Yeni Haftada BTC 13.000 Dolar Olacak Mı?

Bitcoin hakkında analistlerin genel görüşü yakın zamanda 10.000 dolar üzerine çıkacak olacağı yönünde. Peki yeni haftada BTC fiyatı nasıl şekillenecek?

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz haftalarda sert yükselişi ile tüm dünyada yine gündeme oturdu. Her ne kadar 10.300 dolar seviyelerini gördükten sonra an itibarı ile 9150’li fiyat seviyelerine düzeltme yaşadıysa da, yükselişe başladığı 7300 dolar seviyesinin hala çok üstünde bir fiyata sahip.

Günlerdir 9000 – 9500 dolar sıkışıp kalan BTC, bu seviyelerden ya yukarı yönlü ya da aşağı yönlü bir kırılma yaşayacak. Son günlerde herkes BTC hakkında birçok iddia ortaya atıyor. Bir kısım analist BTC’nin bir sonraki adresi 9000 dolar altı derken bir kısım analist ise bu seviyelerden direk 10.000 doların üzerine ve ardından 13.000 dolar seviyelerinin görüleceğini tahmin ediyor.

An itibarı ile 9150 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, birkaç gün içerisinde birçok kez 9000 dolar desteğini test etti ancak bu seviyenin altına düşmedi. BTC çok güçlü bir duruş sergilemese de haftayı 9000 dolar üzerinde kapaması oldukça önemli. Analistlere göre 9000 dolar üzerindeki haftalık kapanış hafta içerisinde yükselişleri tetikleyebilir.

Ünlü analistlerin çoğuna bakıldığı zaman fiyatın bu seviyelerden 13.000 dolara kadar çıkacağı öngörülüyor. Piyasanın bilindik isimlerinden olan analist Josh Olszewicz, 13.000 dolar seviyelerine kadar yükselişin olabileceğini ifade etti.

Öte yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao da yükseliş olacağını düşünen kişiler arasında.

İlgili Haber
Binance CEO'su Zhao: Bitcoin 16.000 Dolar Olacak

9000 doların destek 9400 doların ise direnç seviyesi olduğu anlık piyasada yatırımcıların destek ve direnç noktalarını iyi bilmesi gerektiği ve alım-satım işlemlerini bu seviyelere göre yapmalarının faydalı olacağı tavsiye ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu