BitcoinHaberler

Bitcoin ATH Seviyesini Gördü, “Altın Mı? Bitcoin Mi?” Kavgası Başladı

Peter Schiff'in Bitcoin'i küçümseyen twitler atmasının ardından sosyal medyada altın mı bitcoin mi tartışması başladı

Ünlü borsacı, ekonomist ve sunucu Peter Schiff, Bitcoin’deki yükselişe çok kızmış görünüyor. Bitcoin ATH (Tüm Zamanların En Yüksek) seviyesine çıkarken, Bitcoin’in bir aldatmaca nedeniyle yükseldiğini iddia eden Schiff, bu konuda bir takım twitler attı.

Öncelikle CNBC sunucu ve ekonomistlerini hedef alan Schiff, CNBC’nin Bitcoin “çılgınlığını” bilerek pompaladığını, bunun nedeninin de ekonomi anlayışlarının dar olmasından kaynaklandığını söyledi.

Guggenheim’in 500 Milyon dolarlık Bitcoin yatırımı haberinin gerçek olamayacağını, Bitcoin’e ilgili olanların algısını manipüle etmek için böyle bir haber paylaşıldığını ve bugünkü yükselişin temel sebebinin bu haber olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Haber
Wall Street'den Bitcoin'e Akıl Almaz Yatırım!

Bitcoin’in son zamanlarda çok fazla düşüş yaşayan altından,  pazar payı aldığı iddiaları ile ilgili de yorum yapan Schiff; “Bitcoin altından pazar payı almıyor. Bu yutturmaca pompanın sadece bir parçası, böylece balinalar malı boşaltabilirler. Bitcoin’in pay aldığı pazarlar, piyango biletleri, spor bahisleri, kumarhane oyunları, kuruşluk hisse senetleri ve bazı hacimli hisse senetleri” diyerek Bitcoin’i küçümsemeye devam etti. Bazı kullanıcılar Schiff’e hak verirken, bitcoin severler böyle bir günde Schiff’in bu twitleri atmasını komik buldu.

Schiff’in saldırgan twitlerine ilk yanıt Gemini Ceo’su Tyler Winklevoss’dan geldi. Tyler attığı twittte; “Bunu söylüyorsunuz ama Bitcoin altının öğle yemeğini yiyor. Sayılar yalan söylemez.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu