Bitcoin

Bitcoin Balinası, Coinbase Borsasından 6.800 BTC’yi Soğuk Cüzdanına Aktardı! Anlamı Ne?

Devasa bir Bitcoin (BTC) balinası, kripto para borsası Coinbase'den 6.800 BTC'yi soğuk cüzdanına aktardı.

CoinMarketCap verilerine göre gün içerisinde 39.250 dolara kadar düşen Bitcoin fiyatının ardından, kripto para balinalarının takibini yapan Whale Alert iki büyük Bitcoin transferi yapıldığını tespit etti.

6.800 Bitcoin Soğuk Cüzdana Aktarıldı

Dünyanın en büyük borsalarından olan Coinbase’den 6.800 adet Bitcoin, soğuk cüzdana aktarıldı.

Bitcoin (BTC) fiyatının gün içerisinde yaptığı hareketleri gösteren günlük fiyat zaman grafiği.

Coinbase’in kripto para cüzdanından Whale Alert’in “bilinmeyen hesap” olarak tanımladığı bir kripto para cüzdanına iki büyük BTC transferi gerçekleşti.

Transferlerden ilkinde yaklaşık olarak 206 milyon dolara tekabül eden 5.100 BTC, diğerinde ise 67 milyon dolara tekabül eden 1.700 BTC soğuk cüzdana aktarıldı.

Bu işlemlerin, balina hesabının kripto para borsasından dipten Bitcoin satın alıp kripto paralarını soğuk cüzdana aktarmasıyla açıklanabileceği düşünülüyor.

428 Milyon Dolarlık Kripto Para Likide Oldu

Coinglass verilerine göre son 24 saatte yaklaşık olarak yarım milyar dolar Binance, Huobi, Bitfinex ve OKEx gibi büyük borsalarda likide oldu.

Likide olan pozisyonların çoğunluğu long olsa da longlara göre az bir miktar olan 45.2 milyon dolarlık short pozisyonu da likide oldu.

BTC fiyatında yaşanan düşüşün nedeninin ABD dolar endeksinin 100’ü aşmasıyla birlikte yatırımcıların riskli varlıklardan kaçınıyor olduğu iddia ediliyor. Buna ek olarak FED’in faiz artırımına dair sürekli sinyaller vermesi de yatırımcıların dolara geçmesine neden oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu