bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinMichael Saylor: "Bitcoin Ödeme Aracı Değildir!"

Michael Saylor: “Bitcoin Ödeme Aracı Değildir!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, CoinDesk ile yaptığı yakın tarihli bir röportajında Bitcoin’in bir para birimi olarak iyi bir fikir olmadığını dile getirdi.

Saylor son yaptığı 7002 Bitcoin (395,6 milyon dolar ) alımı ile MicroStrategy şirketinin BTC portföyünü 121.044 BTC’ye (yaklaşık olarak 3,6 milyar dolar) çıkarmış oldu.

Her açıklamasında “sonsuza kadar Bitcoin almaya devam edeceğini” söyleyen Bitcoin boğası Saylor, Bitcoin’in dünyanın en iyi varlığı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bitcoin bir rezerv varlığı olarak idealdir. Bitcoin ile kahve satın almayı istemiyorsunuz, kahvenizi geleneksel para birimleri ile almayı tercih ediyorsunuz bu bağlamda Bitcoin bir para birimi olarak yani kahveni satın almak için iyi bir fikir değil.”

Bitcoin’i ödeme aracından ziyade dünyanın en önemli rezerv varlığı olarak gördüğünü söyleyen ünlü milyarder, özellikle de ABD’nin yaşadığı enflasyon krizine atıf yaparak yüksek enflasyon riskinden korunma aracı olduğunu belirtti.

“ Tabii ki fiyatlarda dalgalanmalar olacak. Ama bana öyle geliyor ki artık dünyanın bir enflasyon riskinden korunmaya ihtiyacı olduğu konusunda evrensel bir kabule sahibiz. Bu yüzden kısacası Bitcoin’iniz varsa satmayın.”

ABD dolarının dünyanın para birimi olduğuna inandığını belirten Michael Saylor Bitcoin’i bir para biriminden ziyade bir varlık olarak görmenin daha doğru olacağını ifade ederek “Bitcoin ile dolar arasındaki temel fark budur” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları